Ünlü aktör Yetkin Dikinciler’in seslendirmesiyle tanıtımı yapılan Cengiz Han 2, 1200’lü yılların ihtişamlı dönemini ve Moğol Hükümdarı Cengiz Han’ın hikâyesini anlatan bir MMORPG oyunu...

Kylin Games firması tarafından yaratılan, Joygame ile 30 Aralık 2011’de açık betası beraberinde Türk oyuncularla buluşan bu oyun tamamen Türkçe dil ve lokalizasyon içeriyor. Milyonların oynadığı, dünyanın en popüler 5 oyunu arasında olan Cengiz Han 2 oyununun anlık oyuncu sayısı 800 bini aşıyor.

Oyun renk dağılımı ve oyuna giriş hızlılığıyla dikkat çeken Cengiz Han 2 oyununda Moğol, Pers, Rus ve Türk olmak üzere 4 ırk ve her ırka ait 12’şer sınıf bulunuyor. Her ırkın kendine ait şehirleri bulunan bu oyunda 1200’lü tarihler birebir yansıtılıyor ve haritalar üzerinde de bu şekilde yerleştiriliyor, Türk ırkı haritada Orta Asya’da görüntüleniyor.

Dönemi yansıtan motiflerle detaylandırılan Cengiz Han 2 oyununda şehirlerarası seyahatler sırasında o döneme ait birçok süsleme, heykel ve figüre rastlamak mümkün. Bunların yanı sıra oynanabilirlik ve akıcılık bu oyunun merkezinde yatıyor.

'Cengiz Han 2'nin tanıtım seslendirmelerini Dikinciler yaptı.
'Cengiz Han 2'nin tanıtım seslendirmelerini Dikinciler yaptı.


İSTEDİĞİNİZ MESLEĞİ YAPIN

Bir savaş oyunu olmasına karşın oyun içi etkinliklere de fazlasıyla yer yerilen bu oyunda PVE ya da PVP sırasında etkinliklere katılmak ve sıralamalarda yer almak mümkün.

Geliştirilmiş savaş sistemleriyle Cengiz Han 2, tüm MMORPG oyunlarındaki savaş sistemlerinin birleşim noktası olarak göze çarpıyor. En çarpıcı özelliklerinden biri de oyun sunucuları arasında yapılan savaşlar olan bu oyunda bireysel yeteneklerinizi yanı sıra şehir olarak Şehir Kral’ı komutasında organize saldırılar yapabilir, tank, zırhlı araç gibi savaş aletlerini kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra öldürülen her oyuncu için ayrı puan kazanıp, oyun içi sıralamanızı değiştirme olanağınız da mevcut.


Meslek seçimi olanağı sunan Cengiz Han 2 oyununda istediğiniz mesleği seçerek uzmanlaşabilir, ticaret yapabilir ve mesleğin gereği olarak kazanç sağlayabilirsiniz.

BU OYUNDA YA KRALSINIZ YA KRALİÇE
Kral ve Kraliçelik sistemini içerisinde barındıran Cengiz Han 2 oyununda Kraliyet Arenası’nda acımasız savaşı kazanan loncanın başkanı Kral olarak göreve geliyor.

Diğer oyunculardan ayrılan birçok özelliğe sahip olan Kral’ın öncelikli görevi, kalesini korumak için kule ve tanklar yaptırmak… Bunu ve diğer her şeyi halkı sayesinde gerçekleştiren Kral’ın oyun içinde önemli bir yeri mevcut.