YGS giriş belgesine annesinin fotoğrafı basıldı

Malatya'da YGS’ye başvuran Nihal Çalışkan adlı öğrenci giriş belgesinde kendisinin yerine annesinin fotoğrafının basıldığını görünce şaşkına uğradı. Çalışkan, ''Rahatsız olduğum için kaydımı annem yaptırdı. Oradaki görevli, kayıt işlemlerinden sonra annemin fotoğrafını çekmiş'' dedi.

Anadolu Ajansı 15.03.2013 - 16:05

YGS giriş belgesine annesinin fotoğrafı basıldı

19 yaşındaki Nihal Çalışkan, ÖSYM'nin internet sitesinden YGS giriş belgesinin çıktısını aldı. Çalışkan, kendi kimlik bilgilerinin yer aldığı belgede annesinin fotoğrafını görünce şaşırdı. Yanlışlık olduğunu anlayan Çalışkan, bunun düzeltilmesi için ÖSYM'ye başvurdu.

Nihal Çalışkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayali olan eczacılık fakültesine girmek için üç yıldır YGS'ye hazırlandığını söyledi. YGS giriş belgesini ÖSYM'nin internet sitesinden aldığını aktaran Çalışkan, kendi kimlik bilgilerinin olduğu belgede annesinin fotoğrafını görünce şaşırdığını belirterek, ''Rahatsız olduğum için 19 Ocak 2013 tarihinde üniversite sınavına giriş kaydımı yapması için annemi okula gönderdim. Annem benim kimliğimi vererek kayıt işlemlerimi yaptırmış. Oradaki görevli, kayıt işlemlerinden sonra annemin fotoğrafını çekmiş'' iddiasında bulundu.

Yanlışlığın buradan kaynaklanmış olabileceğini savunan Çalışkan, hatanın düzeltilmesi için ÖSYM'ye itiraz dilekçesiyle müracaat ettiğini bildirdi.

Çalışkan, ''Sınava yalnızca bir hafta var. Üç yıldan beri bu sınava hazırlanıyorum. Sorunun çözülmesini istiyorum ve yetkililerden yardım bekliyorum'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...