NTV

YHT hattından kablo çalmak isterken akıma kapılarak öldü

DHA

Türkiye

İzmit'de Yüksek Hızlı Tren hattından kablo hırsızlığı yapmak isteyen bir kişi akıma kapılarak can verdi.

İzmit'te, Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı üzerindeki elektrik direği ile yer arasındaki topraklama kablosunu çalmak isteyen kişi akıma kapılarak öldü.

Olay, dün akşam saatlerinde, İzmit Körfez Mahallesi Salim Dervişoğlu Caddesi üzerinde Yüksek Hızlı Tren hattı üzerinde meydana geldi.

31 yaşındaki M. Y., YHT hattı üzerinde bulunan elektrik hattı direğine çıktı. Direk ile yer arasındaki yaklaşık 5 metre uzunluğundaki topraklama kablosunu çalmak isteyen M. Y., elindeki kerpetenle kabloyu kesmeye çalıştı.

Direğin üstünde ayağının diğer kabloya dokunması sonucu akıma kapılan M. Y. yanarak öldü. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekibi geldi.

Tren seferlerinin iptal edilmesi için irtibata geçildi. Sefer saatinin denk gelmesiyle bir Yüksek Hızlı Tren geçiş yaptı. Direk üzerinde kalan M. Y.'u indirmek için TCDD'den seferlerin durdurulması istendi. Seferlerin durdurulması, hatta elektrik verilmemesinin ardından M. Y.'nin direkte kalan cesedi itfaiye ekibince aşağı indirildi.

M. Y.'nin elindeki kerpetenin yere düştüğü görüldü.

Zanlının hırsızlık, tehdit, hakaret, görevi yaptırmamak için direnme, kasten yaralama ve uyuşturucu bulundurmak suçlarından sabıkalarının bulunduğu belirtilirken, soruşturma başlatıldı.

ETİKETLER