Yıkılan minareyi yapan usta tutuklandı

Balıkesir'de cami minaresinin köy odasının üzerine devrilmesi sonucu 4 kişinin ölmesi, 2 kişinin yaralanması nedeniyle, minareyi yapan inşaat ustasının tutuklandı.

Anadolu Ajansı 22.12.2009 - 21:39

Balıkesir'in Dursunbey İlçesi Yukarıyağcılar köyündeki cami minaresinin köy odasının üzerine devrilmesiyle ilgili olarak aranan minare ustası Ali S, jandarmaya teslim oldu.

Zanlı, ifadesi alındıktan sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkemece, ''birden çok kişinin ölüme sebebiyet vermek'' suçundan tutuklandı. Ali S'nin ilçedeki 8 caminin minaresini yaptığı öğrenildi.

Bu arada, Dursunbey Kaymakamlığı'nca ilçe merkezi ve köylerindeki cami minarelerinin sağlamlığının kontrol edilmesi için aralarında inşaat mühendisinin de bulunduğu kişilerden bir heyet oluşturulduğu belirtildi.

OLAY
Yukarıyağcılar köyündeki caminin minaresinin, fırtına nedeniyle, yatsı ezanı okunduğu sırada köy odasının üzerine devrilmesi sonucu enkaz altında kalan Hüseyin Acaroğlu, Ramazan Avcı, Ali Aslantaş ve Naim Başaran ölmüş, yaralı kurtarılan muhtar Ali Gölcük (54) ve Yusuf Başaran (67) ise Dursunbey Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...