Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin, 'kadınların denize rahat girebilmesi için' Karamürsel'in Ereğli sahiline yaptırdığı paravanlar önceki gece fırtına nedeniyle yıkıldı.

Bazı belediye görevlilerinin 'civatalarının gevşetildiğini' iddia ettiği paravanlar, belediyenin gönderdiği kalabalık bir ekip tarafından yeniden yerlerine monte edildi.

Gece de çalışan ekipler paravanların yeniden devrilmemesi için civatalara da kaynak yaparak iyice sağlamlaştırdı.

Hava sıcaklıklarının bu sabahtan itibaren yeniden yükselmesiyle, kadınların denize girmek için sahile gelmeye başladıkları görüldü.

Kadınlar Plajı'nın çevresinde de bir zabıta aracı sürekli nöbet tutarken, plajın içinde ise iki kadın güvenlik görevlisinin görev yaptığı belirtildi.

'BÜTÜN HUZURUMUZ KAÇTI'
Sahile çekilen tahta paravan yüzünden evlerinden denizi göremez hale geldikleri gibi, paravanın rüzgarı da kestiğini söyleyen vatandaşların bir kısmı evlerini kapatarak Ereğli'den ayrıldı.

Bazı yazlık sahipleri belediyenin yaptırdığı paravan yüzünden bütün huzurlarlarının kaçtığını ifade ederek, "Biz buradaki evleri dinlenmek için almıştık. Belediyenin yaptırdığı bu paravan yüzünden denizimiz engellendiği gibi, bütün huzurumuz da kaçtı" dedi.

Yazlık sahipleri, bu paravan yüzünden evlerinin değerinin düştüğünü de öne sürdü.