Yılbaşı gecesi evde oturanlara, oturduklarına değecek kutlama bu yıl da NTV’de. Genç kuşak ile usta mertebesine erişmiş Türkiye’nin en güçlü seslerinden oluşan tam tamına 18 sanatçı ve grup NTV ile evlere konuk olacak. Türkiye’nin sesleri; en güzel yorumları, canlı performansları ve yüz yüze, kalp kalbe düetler ile NTV yılbaşı ekranında yer alacak

İlişkili Haberler


Geçen yıl oldukça çok konuşulan düetlerin bu yılki eşleşmeleri de heyecan verici: Kibariye-Duman, Gülden Karaböcek-Ferhat Göçer , Deniz Seki-Müslüm Gürses, Gülben Ergen - Soner Sarıkabadayı, Şevval Sam - NEV, Zerrin Özer - Kubat, Burcu Güneş,-Selami Şahin, Erol Evgin-Gripin ve Yıldız Tilbe - Feridun Düzağaç... İlk kez bu özel yayın için buluşacak sanatçılar kendi aralarında keyifli sohbetler yaparken bol bol şarkı söyleyecek, 2011 yılından beklentilerini ve dileklerini anlatacak.

Unutmayın! Uzun süre hafızalardan silinmeyecek düetleri sadece NTV’de izleme şansınız olacak.

BERLİN FİLARMONİ’DEN YILA VEDA KONSERİ –CANLI-
“Altın Düetler”den önce dünyanın en saygın orkestralarından “Berlin Filarmoni Orkestrası”nın geleneksel yıla veda konseri her yıl olduğu gibi saat 18:15’den itibaren canlı yayınlanacak... Bu yıl orkestrayı Sir Simon Rattle yerine klasik müzik dünyasına damgasını vuran en önemli senfoni orkestrası olan Venezuelalı Simon Bolivar Gençlik Orkestrası ile dünyanın en prestijli orkestralarından Los Angeles Filarmoni Orkestrası müzik direktörü, 29 yaşındaki genç yetenek, namı diğer Küçük Dev Adam Gustavo Dudamel yönetecek… Konserin solisti ise Letonyalı dünyaca ünlü mezzosoprano Elina Garanca…

YILDIZLAR EN GÜZEL ŞARKILARINI BİRLİKTE SÖYLÜYOR
Türkiye’nin sesleri; en güzel yorumları, canlı performansları ve uzun süre hafızalardan silinmeyecek yüz yüze, kalp kalbe düetleri ile tam 18 sanatçı NTV yılbaşı ekranında yer alacak. Geçen yıl oldukça çok konuşulan ve milyonların gözünü kırpmadan izlediği düetlerin bu yılki eşleşmeleri de heyecan verici:

• Kibariye-Duman

• Gülden Karaböcek-Ferhat Göçer

• Deniz Seki-Müslüm Gürses

• Gülben Ergen - Soner Sarıkabadayı

• Şevval Sam - NEV

• Zerrin Özer - Kubat

• Burcu Güneş-Selami Şahin

• Erol Evgin-Gripin

• Yıldız Tilbe - Feridun Düzağaç...

İlk kez bu özel yayın için bir araya gelen sanatçılar, kendi aralarında keyifli sohbetler yaparken unutulmaz şarkılarını hem birlikte, hem de solo olarak seslendirecek, 2011 yılından beklentilerini ve dileklerini anlatacak.

EN MERAK EDİLEN İKİLİ : KİBARİYE-DUMAN
Yılın merakla beklenen buluşmasında arabesk müziğin güçlü sesi Kibariye ile rock müziğin en beğenilen gruplarından biri Duman ilk kez NTV için bir araya geldi. Arabesk müziğin o yavaş tınıları ile rock müziğin sert melodisi nasıl bir arada kullanılabildi dersiniz? Merak ediyorsanız Yılbaşı akşamı Kibariye ve Duman grubunun “Çile Bülbülüm” yorumunu NTV’de kaçırmayın.

Ayrıca kısa sohbetler sırasında Duman grubuna övgüler yağdıran Kibariye, roman şarkılarından oluşan potbori, “Buz”, “Arada bir”, “Konuşsana bir tanem” gibi beğenilen şarkılarını seslendirecek.

Duman ise “Dibine kadar”, “Sor bana pişman mıyım?”, “Helal olsun”, “Balık” adını taşıyan şarkılarını söyleyecek.

KALP KALBE KARŞI DERLER… GÜLDEN KARABÖCEK-FERHAT GÖÇER
“Kalp kalbe karşı” şarkısını Gülden Karaböcek-Ferhat Göçer yorumuyla sadece yılbaşı akşamı NTV’de izleyebilirsiniz. “Oy beni beni”, “Günün birinde” canlı performanla yine sadece “Altın Düetler”de olacak. İki ayrı kuşağın şarkıcısı ama onları şarkılar buluşturuyor. Biri 70’li yılların en beğenilen ve plakları yok satan Gülden Karaböcek ile hem albüm satış rakamları hem de çok izlenen televizyon programları ile son yılların en beğenilen müzik adamlarından olan Ferhat Göçer, NTV’nin yılbaşı programı için bir araya geldi, geçmişten günümüze en güzel şarkıları seslendirdi.

Sohbetin az, müziğin çok olduğu programda Ferhat Göçer, “Bunları boş ver”, “Vefası eksik yarim” ve son dönemde dillerden düşmeyen “Üzüm” adlı şarkısını söyleyecek. Besteci kimliği ve farklı sesi ile hala gönlümüzdeki keyifle dinlenen ender sanatçılardan Gülden Karaböcek ise dinlemeye doyamadığımız duygusal şarkıları “Kırılsın ellerim”, “Dilek taşı” ve “Sürünüyorum”u orkestrasıyla birlikte NTV izleyicileri için seslendirecek.

AŞK ZOR İŞ BABA… DENİZ SEKİ-MÜSLÜM GÜRSES
Herkesin babası, arabeskin kralı, gönül insanı Müslüm Gürses ve yeni şarkılarıyla bir kez daha gönülleri fetheden popüler müziğin güçlü sesi Deniz Seki ilk kez “Altın Düetler” programı için bir araya geldi. İki gönül insanı aşk, sevgi, müzik, korsanlar ve hayranlar üzerine bazen hüzünlü, bazen keyifli sohbetler yaptı ve bol bol da şarkı söyledi, 2011 yılından beklentilerini ve dileklerini anlattı.

Düet şarkıların ağırlıklı olduğu konserde Deniz Seki ve Müslüm Gürses “Param parça”, “Alışırım”, “Olmadı yar”, “Doyamadım” adlı hayranlarının çok sevdiği parçaları seslendirirken, unutulmaz bir Müslüm Gürses şarkısı olan “Tanrı istemezse” ile düeti bitiriyorlar.

Solo bölümde ise Deniz “Aşk” ve “Aptal” adlı şarkılarını söylüyor. Müslüm Gürses ise “Ben senin kulun muyum?”, “Küskünüm”, “Dalgalandım da duruldum” diyor.

EĞLENMEK VE COŞMAK İSTEYENLERE: ZERRİN ÖZER – KUBAT
Yılbaşı gecesi, televizyonların sesini sonuna kadar açıp çılgınlar gibi eğlenmek, coşmak oynayıp dans etmek isteyenler için olağanüstü bir performans daha ekrana gelecek: Zerrin Özer ve Kubat… Oldukça dostane, eğlenceli ve tadına doyulmayan bir müzik ziyafetine dönüşen bu buluşmada ikili hem çılgınlar gibi eğlendi, hem de stüdyodaki izleyicileri coşturdu. Şimdi sıra ekran başındakilerde... Türküler ile popüler müziğin harmanlandığı hareketli şarkıların arasına duygusal parçalarında serpiştirildiği konserde iki ünlü sanatçı birlikte; “Kıyamam”, “Bugün”, “Hani dünya tatlısı”, “Ağlama yar ağlama” şarkılarını söyleyecek.

Zerrin Özer düetlerin dışında üç ayrı dilde parçalarını okuyor. Özer, “Fire” (İngilizce ve Kürtçe), “Gönül” gibi çok sevilen şarkılarını sunacak. Kubat ise yeni albümünde yer verdiği “Niğde Bağları”, albüme adını veren kendi bestesi “İnce İnce” ve hareketli türküsü “Hey onbeşli” ile yılbaşı ekranında yerini alacak.

GÜLBEN ERGEN – SONER SARIKABADAYI İŞBİRLİĞİ SAHNEYE TAŞINDI
Yakında yeni albümünü çıkaracağı müjdesini veren Gülben Ergen, bu albümde bestesini kullanacağı Soner Sarıkabadayı ile ilk defa karşılıklı şarkı söyleyecek. İki şarkıcının beste işbirliği, böylece NTV ile sahneye de taşınmış oldu. NTV’de geçen yılbaşı yayınlanan “Şahane Düetleri” çok beğendiğini itiraf eden Gülben Ergen, kendisine gelen teklifi düşenmeden kabul ettiğini belirtti. Genç kuşağın en beğenilen şarkıcılarından Soner Sarıkabadayı da böyle bir projenin içinde olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Konserde iki ünlü isim “Bu böyle”, “Yalnızlık” ve “Pas” adlı şarkıları seslendirecek. Gülben Ergen solo olarak “Aşksın sen”, “Bay doğru”, “Arka sokaklar”ı söylerken Soner Sarıkabadayı orkestrasıyla birlikte “Sadem”, “Buz”, “İki medeni insan” adlı şarkılarını okuyacak.

BEN KÜSKÜNÜM FELEĞE! ŞEVVAL SAM – NEV
İşte yılbaşı ekranının en dikkat çekici performanslarından biri daha; Şevval Sam ve NEV... Batı müziği ile doğu müziğini sentezleyen, son albümü Nev-i Alaturka ile sanat müziği şarkılarını yorumlayan NEV, her albümünde farklı bir müzik türünü deneyen Şevval Sam buluşması çok keyifli bir müzik akşamını da beraberinde getirdi. İki sanatçının sanat müziği ve türkü yorumları yılbaşı eğlencesine büyük renk katacak...

İki sanatçının birlikte söylediği bir Türk müziği bestesi “Kapıldım gidiyorum bahtımın rüzgarına” ile başlayan müzik ziyafeti, bir klasik “Nasıl geçti habersiz” ile devam edecek. Daha sonra Şevval Sam, “Dertliyim kederliyim” adlı Karadeniz türküsünü seslendirecek. NEV kendine has yorumuyla sanat müziği eserleri “Mazideki aşk”, “Sevmekten kim usanır”, Zeki Müren ve Hamiyet Yüceses’in unutulmaz yorumlarıyla gönüllere yerleşen “Ben küskünüm feleğe” şarkısını okuyacak...

BURCU GÜNEŞ-SELAMİ ŞAHİN
Yıllardır hafızalardan silinmeyen bestelerin sahibi ve romantik şarkılarıyla gönüllerden silinmeyen Selami Şahin, popüler müziğin genç isimlerinden Burcu Güneş ile “Altın Düetler”de bir araya geldi. Geçmişten bugüne keyifli bir müzik yolculuğuna çıkaracak iki popüler isim, daha önce birlikte klipte çektikleri “Ben Bir Tek Adam/Kadın Sevdim” ile “Seni sevmediğim yalan”, “Boş vere boş vere” adlı şarkıları birlikte söyleyecek.

Selami Şahin, “Alışmak sevmekten daha zor” derken Burcu Güneş, “Ay şahit” adlı parçalarını seslendirecek.

EROL EVGİN’DEN CEM KARACA VE ELVİS TAKLİDİ !
Unutulmaz şarkılar, Elvis ve Cem Karaca taklitleri, düet ve muhteşem performans... İşte Erol Evgin ile Gripin buluşmasının özeti. “Geçen sene NTV’nin yılbaşı programını televizyonda izlemiş, çok kıskanmıştık. Bu sene bize kısmet oldu. Burada Erol Bey ile beraber olmak heyecan verici” diye konuşan Gripin grubu ile Erol Evgin, tam dört şarkıyı birlikte söyledi. Bu şarkılar “Söyle canım”, “İçimdeki fırtına”, “Durma yağmur durma”, “Sevdan olmasa”…

Cem Karaca ve Elvis taklidi ile de yılbaşı ekranına keyif katan Erol Evgin, hem son albümünden hem de artık klasikleşen eserlerinden seslendirecek. Evgin, “Yeni yıla sensiz giriyorum”, “Rüya”, “Deli divane”, “Sensiz olmuyor”, “Bir de bana sor” adlı şarkılarıyla yılbaşı gecesi NTV ekranında olacak.

Pop rock müziğin sevilen grubu Gripin ise “Dalgalandım da duruldum”, “Böyle kahpedir dünya”, “Gidenin dostu olmaz”, “Elalem” diyecek…

HÜZÜNLÜ ŞARKILAR İLE YILDIZ TİLBE-FERİDUN DÜZAĞAÇ
Hüzünlü şarkıların iki büyük temsilcisi Yıldız Tilbe ve Feridun Düzağaç NTV için bir arada... Günlerdir beklenen bu buluşmadan nefessiz izleyeceğiniz bir konser ortaya çıktı. Yılbaşı gecesi “Altın Düetler”de ekrana gelecek Tilbe ve Düzağaç birlikte “Düşler sokağı”, “Beni bırakma” ve “Anma arkadaş” şakılarını söylüyor.

Yıldız Tilbe solo olarak “Tanrıdan diledim dilek”, “Yürü anca gidersin”ni seslendirecek. Feridun ise “Söz ver” diyerek başladığı şarkılarına “Alev alev” diyerek devam edecek...

Saat 20:00 ile 01:00 arasında yayınlanacak bu muhteşem müzik şölenini kimse kaçırmasın diye aynı anda NTV Radyo’dan da yayınlanacak...