Yıldırım: Twitter’a girersem, işler kalır

Twitter kullanmadığı için eleştirilen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Oraya 3-4 saat ayırırsak memleketin işi kalır, vatandaş mağdur olur” dedi.

29.10.2011 - 12:10

Yıldırım: Twitter’a girersem, işler kalır

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in makamında gerçekleşen, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı kahvaltıdan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Depremin ardından tüm bakanlıkların gerekli adımları hemen attığını anlatan Bakan Binali Yıldırım, ''Orada hayat devam ediyor. Bir sıkıntı yok'' diye konuştu.

Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

“İletişim ve ulaşımda hiçbir sıkıntı olmadı. PTT ücretsiz taşıdı. THY seferber oldu. Hava köprüsü kanalıyla 24 saatte 8 bin 500 çadır taşındı. Topyekun herkes çalıştı.

İlk saatlerde aksaklık yaşanması normaldir. Deprem şokuyla organizasyon yapmakta zorlanırsınız. Oradaki panik hali sizin işinizi zorlaştırır. Sayın başbakanımız talimat verdi; mesela Erciş'te kaymakamı değil Ağrı Valisini kriz merkezinin başına koyduk. Çünkü, olayı yaşayan biz de olsak yapacağımız hiçbir faaliyeti doğru düzgün yapamayız.''

'TWITTER'A GİRERSEM MEMLEKETİN İŞİ KALIR'
Binali Yıldırım, Twitter’de olmamasıyla ilgili bir soru üzerine, “Twitter önemli bir konu ve bakanlık danışmalarıyla, basın müşavirleriyle yürütülecek bir iş değil. Başına oturup bizatihi ilgileneceksiniz. Buraya 3-4 saat ayırırsak memleketin yolu kalır, işi kalır. Vatandaş mağdur olur. Önemli olan Twitter ile uğraşacakların yollarını açalım. Twitter yolu da iletişim altyapısını yaparsan açılır. Yoksa nerede gezinecekler?'' diye konuştu.

''TTnet ile ilgili bazın sıkıntılar yaşandığı ifade ediliyor. Size ulaştı mı? Sorun yaşayanlar Twitter'da örgütleniyor'' sorusuna Yıldırım, ''Twitter'ın da böyle bir faydası var. Yüz binlerce insan orada organize olup bir baskı oluşturabiliyor. Sorumlu olan kuruluşlara aksaklığın giderilmesi için daha etkin bir lobi oluşturuyor. O yüzden çok önemli bu paylaşım siteleri. Türkiye de bu konuda dünya liderliğine gidiyor. Facebook'ta birinciyiz. Twitter da 8 milyona aştık. Bu konu bana intikal etmedi ama şimdi etmiş oldu. Gereğini yaparız'' yanıtını verdi.

'BAŞKASININ VERDİĞİ CEVAP SİZİN OLMAZ'
''Sosyal paylaşım sitelerine ilişkin herşeyi biliyorsunuz ama kullanmıyorsunuz?'' sözleri üzerine Yıldırım, ''Başkasının sizin adınıza vereceği cevaplar sizin olmaz. Burada öyle bir kelime yazar ki başka yorumlanır. Ondan sonra üzülürsünüz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...