Başbakan Binali Yıldırım: En az kaydı bulunan Türkiye

Alman Parlamentosu’nun Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili tasarıyı kabul etmesine tepki gösteren Başbakan Binali Yıldırım, “Eski defterleri açarsak, eski hesaplara bakarsak, herkes şunu iyi bilsin ki o defterlerde en az kaydı bulunan Türkiye'dir” dedi.

Anadolu Ajansı 04.06.2016 - 16:08 | Son Güncelleme : 04.06.2016 - 17:57

Başbakan Binali Yıldırım: En az kaydı bulunan Türkiye

Memleketi Erzincan’a giden Başbakan Binali Yıldırım, toplu açılış törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Binali Yıldırım, şöyle konuştu:

“Şunu herkes iyi bilmelidir ki terör örgütünün, vatandaşlarımız gibi, o bölgede yaşayan Kürt vatandaşlarımız gibi bir sorunu yok. Sorun, Kürtlerin terör örgütü sorunudur, PKK sorunudur.

Almanya'da bir karar çıktı. Alman Parlamentosu, bir yalana imza attı, yalana. O yalan ne? Yüzyıl önce Birinci Dünya Savaşı şartlarında her ülkede, her yerde yaşanan bir göç olayını, bugün önümüze soykırım diye getirmeye çalışanlar şunu iyi bilmelidir ki Türkiye, tarihiyle de milletiyle de gurur duyuyor. Eski defterleri açarsak, eski hesaplara bakarsak, herkes şunu iyi bilsin ki o defterlerde en az kaydı bulunan Türkiye'dir.

Yeni anayasada başkanlık sistemini de partili cumhurbaşkanlığı sistemini de getirelim, artık bu çelişkiyi, bu kafa karışıklığını ortadan kaldıralım.

Mübarek ramazan geliyor. Köylerimizin bazılarında imam yok. Bugün Maliye Bakanımız, talimatı verdik, imzayı attı. 5 bin imam görevlendiriyoruz.”

Sayfa Yükleniyor...