Yıldırım'dan yeni darbe planı: Bulut

Ergenekon sanığı Osman Yıldırım, Danıştay’a baskın düzenleyen Alparslan Arslan’ın “2004’te devlet temizlik yapılacak" dediğini söyledi. Temizliğin 'Balyoz' darbe planı olduğunu iddia eden Yıldırım, “Bulut da gelebilir” dedi.

Anadolu Ajansı 25.01.2010 - 15:08

13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen birinci ''Ergenekon'' davasının duruşmasına bir aylık bir aranın ardından devam edildi.

Tutuklu sanık Osman Yıldırım, sorgusunda Ankara'da cezaevinde yattığı dönemde savcılara şifreli bir mektup yazdığını savundu.

Yıldırım, yazar Orhan Pamuk'a, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, eski YÖK Başkanı Erdoğan Teziç'e suikast yapılacağını anlattığını öne sürerek, daha sonra bu iddiaların bu davanın iddianamesinde de yer aldığını söyledi.

Bülent Eczacıbaşı'na çökecekler' dedim, yurtdışından arayıp onu tehdit ettiler'' diyen Yıldırım, şöyle devam etti: ''(Vural Savaş, Sabih Kanadoğlu) dedim. İşçi Partisi'nden kroki çıktı. 'Deniz Baykal'a suikast yapacaklar' dedim. MİT kendisi uyarmış. 'Sinagoglara, patrikhanelere saldıracaklar' dedim. İbrahim Şahin'den böyle bir saldırı planı çıktı. Tuncay Özkan bana değil, kendisini öldürtmeye çalışan suç ortağına saldırsın. 'Başbakan'a suikast yapacaklar, AK Parti iktidarını devirecekler' dedim. Suikast planları çıktı. Sarıkız, Yakamoz, Eldiven, Ayışığı... En son Balyoz. Bulut da gelebilir. Dikkat edelim, Balyoz'a şükür. Ergenekon'un sağ yanağına dikkat çektim.''

Osman Yıldırım, ''Alparslan Arslan, 2004'te 'devlette temizlik yapılacak' diyordu. Temizlik, 'Balyoz temizliği'. Her şey çok net anlaşılıyor'' dedi.

Alparslan Arslan'a, Danıştay saldırısının ardından ''Bu çocukları İstanbul'da teslim edelim'' dediğini, Arslan'ın bunu kabul etmediğini ifade eden Yıldırım, ''Alparslan Arslan, 'Çocuklar yanımda bulunsun. Yakalanan arkadaşlarımı kurtarmak için devletin önemli kurumlarına patlayıcı yerleştirerek kurtaracağız' dedi'' şeklinde konuştu.

HAKİM KIZDI: YENİ Mİ AKLINA GELDİ?
Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, ''Kaç gündür niye bunları söylemedin, yeni mi aklına geldi?'' diye tepki gösterdi.

Yıldırım, Danıştay saldırısıyla ilgisinin olmadığını ileri sürerek, alacağı cezanın 2 yıl olacağını, ancak 4 yıldır cezaevinde bulunduğunu söyleyen Yıldırım, ''Beni niçin tahliye etmiyorsunuz? Bu zalimlerin zulmü üzerimden kaldırılsın'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...