Yıldız: Gökçek istedi, Erdoğan'ı araştırdık

Ergenekon'un tutuklu sanıklarından İsmail Yıldız, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in isteğiyle AK Parti'nin zaaflarını ve Erdoğan'ın tutarsızlıklarını araştırdıklarını yineledi.

Haberler - NTV Haber 23.12.2008 - 14:34

Yıldız: Gökçek istedi, Erdoğan'ı araştırdık

44'ü tutuklu 86 sanıklı Ergenekon davasının 31. duruşması silivri cezaevinde görülüyor. Davanın tutuklu sanıklarından İsmail Yıldız, yazılı açıklamasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili iddialarını sürdürdü.

SE-SAR araştırma şirketinin başkanı Yıldız, Melih Gökçek'in talebi üzerine AKP'nin zaaflarını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tutarsızlıklarını araştırdıklarını söyledi. Böyle bir anlaşmanın yazılı olmasının beklenemeyeceğini vurgulayan Yıldız, "İşin ilginç yanı Gökçek'in bu siyasi çabası ortaya çıktıktan sonra bir kayba uğramamış olması ve AKP'nin de SE-SAR şirketiyle çalışmaya devam etmesidir" dedi.

Yıldız, "Araştırma karşılığında ödeme yaptırılmadığı gibi şahsıma 60'a yakın dava açılmış. Üstüne üstlük birde terörist yaftası yapıştırılarak 19 aydır tutuklu kalmam sağlanmıştır" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...