Yıldızlar Salon'a çıkmaya devam ediyor

Belle du Berry & David Lewis, Charlie Haden Quartet West, Peter Cincotti gibi önemli müzisyenler Mart ve Nisan'da Salon'da olacak.

25.02.2010 - 18:20

Yıldızlar Salon'a çıkmaya devam ediyor

İKSV’nin Şişhane’deki yeni binasında yer alan performans merkezi Salon, dünyaca ünlü sanatçılara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Belle du Berry & David Lewis
27 Mart Cumartesi, saat 22.00 / 28 Mart Pazar, saat 20.00
Müzikseverlerin Paris Combo grubuyla yakından tanıdığı Belle du Berry ve David Lewis, iki akşam üst üste Salon’da! İkili, yeni projeleriyle 27 Mart Cumartesi günü saat 22.00’de, 28 Mart Pazar günü ise saat 20.00’de sahne alacak.

Vokalist Belle du Berry ve trompetçi David Lewis, müzikal birlikteliklerinin ilk ürünü olan, 200 binden fazla satan Living Room albümüyle dünya çapında başarı yakalayan Paris Combo’nun ardından, kendi isimleriyle imza attıkları bu yepyeni projeyle ilk defa İstanbul’da. İkilinin 2009’un sonunda yayımladıkları Quizz albümü, Fransız şansonlarından Amerikan caz ve swing’ine uzanan neşe dolu şarkılarıyla dikkat çekiyor.

Charlie Haden Quartet West
6 Nisan Salı, saat 21.00 / 7 Nisan Çarşamba, saat 21.00
Salon, caz dünyasının en önemli müzisyenlerinden, kontrbas virtüözü Charlie Haden’a, büyüleyici iki konser için ev sahipliği yapıyor. Caz’ın efsane ismi Charlie Haden, 6 Nisan Salı ve 7 Nisan Çarşamba akşamları saat 21.00’de, çıkardığı albümler ve gerçekleştirdiği performanslarla büyük beğeni toplayan, birçok Down Beat ödülü kazanan Quartet West ekibiyle birlikte Salon’da iki özel konser verecek.

“Kontrbasın şairi”, besteci ve grup lideri Charlie Haden, kaydettiği albümlerle sayısız ödüller kazandı ve kendisinin de ustası olan Ornette Coleman’la başlayan caz devriminde çok önemli bir yer edindi. Bu caz efsanesini, Salon’un samimi ortamında izleme fırsatını kaçırmayın!

Peter Cincotti
14 Nisan Çarşamba, saat 21.00
New York Times’ın “yeni neslin gelecek vat eden en iyi vokalist ve piyanistlerinden” olarak değerlendirdiği Peter Cincotti, ilk kez 16. Uluslararası İstanbul Caz Festivali için adım attığı İstanbul’a, bu defa Salon seyircileri için geliyor. Hayran kitlesi gün geçtikçe artan pop-caz vokalisti, piyanist ve şarkı yazarı Peter Cincotti, 14 Nisan Çarşamba akşamı saat 21.00’de Salon’da sahne alıyor.

2000 yılında Montreux Jazz Festivali’nde birincilik ödülünü kazanması ve ilk albümü On The Moon ile Billboard’un listesinde ikinci sıraya kadar tırmanmasıyla dünya çapında ün kazanan yirmi altı yaşındaki karizmatik müzisyen, hayat dolu, enerjik ve baştan çıkarıcı sesinin yanı sıra etkileyici sahne performansıyla da dikkat çekiyor.

Salon, Mart ve Nisan aylarında, Belle du Berry & David Lewis, Charlie Haden Quartet West ve Peter Cincotti’nin yanı sıra, 1 Mart Pazartesi Hüseyin Sermet, 5 Mart Cuma !deladap, 8 Mart Pazartesi Sema, 13 Mart Cumartesi Kerem Görsev & Allan Harris ve 10 Nisan Cumartesi Arthur H konserlerine ev sahipliği yapacak.

17 Mart Çarşamba ve 18 Mart Perşembe akşamları ise RemDans Proje Topluluğu’nun EKO.atlama isimli gösterisi sahnelenecek. Ayrıca 2010 Ubor Metenga Buluşmaları kapsamında gerçekleştirilecek öykü çözümlemeleri, 29 Mart Pazartesi Haldun Taner’in Şişhane’ye Yağmur Yağıyordu ve 19 Nisan Pazartesi Füruzan’ın Ah Güzel İstanbul öyküleriyle devam edecek.

Salon’da gerçekleştirilecek Mart ve Nisan etkinliklerinin biletleri 27 Şubat Cumartesi günü satışa çıkıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...