'Yılın fedakar annesi'

Bütün gününü, dünyada birkaç yüz kişide görülen ve solunum cihazı olmadan uyuduğunda ölme ihtimali olan minik kızı ile geçiren anne, 'Yılın fedakar annesi' seçildi.

Anadolu Ajansı 13.05.2012 - 15:06

'Yılın fedakar annesi'

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi; kendini, solunum cihazı olmadan uyuduğunda ölme ihtimali olan kızına adayan Nebahat Genç’i, 'Yılın fedakar annesi' seçti.

5 yaşındaki kızı Ümmügülsüm'ün dünyada birkaç yüz kişide görülen 'Santral Hipoventilasyon Sendromu' (uykuya bağlı solunum bozukluğu) nedeniyle 5 yıldır geceleri solunum cihazına bağlı uyuyabildiğini anlatan Genç, bu yüzden günün 24 saatini kızına ayırdığını belirtti.

Genç, ''Devamlı kızımın yanındayım özellikle geceleri bir sıkıntı olduğunda uyanıp hemen 112 Acil Servis'i arıyorum. Kızımın başına birşey gelmesin diye bir anne olarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum'' dedi.

MASKE TAKILIRSA DAHA RAHAT UYUYABİLECEK
Kızının her yıl Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastenesi'nde kontrolden geçirildiğini anlatan Genç, ''Yapılacak son kontrolde eğer boğazındaki kanül çıkarılıp yerine daha kolay nefes alabileceği maske takılırsa Ümmügülsüm daha rahat uyuyabilecek'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...