Turgut Özal'ın ölümü ile ilgili Adli Tıp raporu hakkındaki tartışmaya Mesut Yılmaz da katıldı.

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili soruşturmaya ilişkin, ''Rahmetli Özal'ın zehirlendiği kanısında değilim. Rahmetli Özal, eceliyle ölmüştür. Zaten şu ana kadar araştırmaların da ortaya koyduğu herhangi bir somut sonuç yoktur'' dedi.

Turgut Özal'ı son yurt dışı gezisinden geldiğinde gördüğünü anlatan Yılmaz, ''Bence bütün bu şüpheler yersizdir. Rahmetli Özal'ın zehirlendiği kanısında değilim. Bana göre rahmetli Özal eceliyle ölmüştür. Ama bu konuda bazı şüpheler varsa bunun araştırılması da doğaldır. Bildiğim kadarıyla da bu araştırmalardan da şu an herhangi bir sonuç elde edilemedi'' diye konuştu.

Adli Tıp Kurumu'nun raporuna ilişkin bir soru üzerine Yılmaz ''Rahmetli Özal'ın ölümüyle ilgili kimin en ufak bir şüphesi varsa, konunun araştırılması ve soruşturulması doğaldır ve doğrudur. Ama bana göre, bu şüpheler yersizdir. Rahmetli Özal, eceliyle ölmüştür. Zaten şu ana kadar araştırmaların da ortaya koyduğu herhangi bir somut sonuç yoktur'' ifadelerini kullandı.

Adli Tıp, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüyle ilgili raporunu dün tamamlamış, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na göndermişti.

Zehir bulunduğu belirtilen raporda, zehirlenme konusunda kesin kanaate varılmamıştı.