İsmet Yılmaz: Almanya dağlarında silahla gezebilir misiniz?

Almanya, Fransa ve İngiltere’nin dağlarında kimsenin silahla gezemeyeceğini ifade eden Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, “Orada hukuk düzeninin müsaade etmediği bir hukuka aykırı duruma, Türkiye'de nasıl göz yumacaksınız?” dedi.

Anadolu Ajansı 02.10.2015 - 12:39

İsmet Yılmaz: Almanya dağlarında silahla gezebilir misiniz?

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Anadolu Ajansı Editör Masası’na konuk oldu.

İsmet Yılmaz’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"Terör örgütü yerli değildir. Dış güçlerin bir maşasıdır. Aziz milletimizin bunu çok iyi bilmesi lazım. Masum insanları öldürmenin hak aramayla bir bağlantısı olabilir mi?

Hukuk devleti ne yapar, niye var hukuk devleti? Hukuku ihlal edenleri yargı önüne çıkarmak, hak ettiği cezaya çarptırmak için var. Devlet ne diye var? Siz Almanya'nın dağlarında silahla gezebilir misiniz? Fransa'nın dağlarında silahla gezebilir misiniz? İngiltere'nin dağlarında silahla gezebilir misiniz?  Gezemezsiniz. Niye? Hukuk düzeni müsaade etmez. Orada hukuk düzeninin müsaade etmediği bir hukuka aykırı duruma, Türkiye'de nasıl göz yumacaksınız, nasıl müsaade edeceksiniz? Çifte standardı ortadan kaldırmak lazım.

Sandığın yerini belirleme seçim kurullarının yetkisi içindedir. Yapılan da budur. Evinize 10 metre olursa demokrasinize uygun oluyor da 50 metre ileriye gidince mi demokrasiye uygun olmuyor?

Şahsi görüşüm, dokunulmazlığın, Meclis ile ilgili faaliyetlerle sınırlı olması gerektiğidir. Vatandaşı rahatsız eden veya hukuku ihlal eden bir dokunulmazlık milletvekiline tanınmamalıdır.

7 Haziran'dan sonra Başkanlığımıza sunulan 34 dosyayla birlikte, 1 Ekim 2015 itibariyle toplam 332 yasama dokunulmazlığı dosyası bulunmaktadır. Bu dönemde komisyonlar teşkil etmediği için herhangi bir işlem yapmadık. 332 dosyayı 26. döneme teslim edeceğiz.

Bu seçim milletvekili seçimi değil, seçim, Türkiye'nin seçimi. Herkes evlatları için nasıl bir Türkiye bırakmak istiyorsa; evlatlarınıza, torunlarınıza teslim edeceğiniz Türkiye'nin nasıl bir Türkiye olmasını istiyorsanız, o doğrultuda gidin sandığa."

Sayfa Yükleniyor...