Yılmazkaya’nın dayısı: Çok efendi biriydi

Bostancı'daki çatışmada öldürülen terörist Orhan Yılmazkaya’nın anne ve babasının Almanya’da yaşadığı öğrenildi. Böyle bir şey yapacağını tahmin etmediğini söyleyen Yılmazkaya’nın dayısı “Çok efendi, saygılı ve çalışkan biriydi” dedi.

Anadolu Ajansı 27.04.2009 - 18:29

İstanbul Bostancı’daki bir apartmanda yaşanan çatışmada öldürülen terörist Orhan Yılmazkaya'nın Çanakke’nin Bayramiç ilçesinde yaşayan dayısı Nuri Öztürk, kardeşi Aysel, eniştesi Hikmet Yılmazkaya'nın uzun yıllar Almanya'da çalıştığını, Orhan'ın kardeşinin ise halen Almanya'da bulunduğunu söyledi.

Anne ve babası yurtdışında olduğu sırada yeğeni Orhan ile kendilerinin ilgilendiğini belirten Öztürk, ''Böyle bir şey yapacağını hiç tahmin etmiyorduk. Üniversiteye gidene kadar onunla biz ilgilendik ve okuttuk. Üniversiteyi kazanınca İstanbul'a gitti. Okulunu bitirdikten sonra da zaman zaman yanımıza gelirdi, arar sorardı'' dedi.

Öztürk, 2-3 yıldır ne kendilerinin, ne de anne ve babasının yeğeninden haber alamadığını ifade ederek, şöyle konuştu: ''Bugün olaylarda ismini televizyondan duyunca şoke oldum. Böyle bir şey yapacağını tahmin etmiyordum. Çok dürüst, efendi, saygılı ve çalışkan biriydi. Öldüğünden anne ve babasının da haberi yoktu. Ben haber verince onlar da çok üzüldü.''

Bu arada, Yılmazkaya'nın anneannesi Ayşe Öztürk'ün, çok üzgün olduğu ve kimseyle görüşmek istemediği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...