Konya'da 4 eşek buz tuttu

Konya'da Şanlıurfa'da yaklaşık 2 ay önce yaşanan olayın bir benzeri yaşandı. Üzerleri buz tutan 4 eşek muhtar ve hayvanseverlerin yardımıyla kurtarıldı.

İHA 23.02.2015 - 00:13

Konya'da 4 eşek buz tuttu

Konya'da 4 eşek soğuktan buz tuttu.

Beyşehir ilçesi Dumanlı Mahallesi'nde donmak üzere olan eşekleri gören iş makinesi operatörü Hasan Güneş, muhtarlığa haber verdi.

Mahalle muhtarı Süleyman Yayla, eşeklerden birini kendi ahırına götürdü. Diğer 3 hayvana da gönüllüler sahip çıktı.

Yayla, yaz döneminde yük taşımacılığında kullanılan bu hayvanların kış ayları geldiğinde ise beslenmesinden kaçınanlar tarafından doğaya başıboş bırakıldığını, ağır geçen kış şartlarında ise hayvanların böyle durumlarla karşılaşabildiğini belirterek şunları kaydetti:

"Genelde böyle manzaralar bizim bu bölgede olabiliyor. Biz dördünü donup telef olmaktan kurtardık, sahip çıktık. Bu hayvanlar kışın ahıra hiç girmemiş, dışarıda kalmış. Sahibinin kim olduğunu da bilmiyoruz, sahiplenen de olmadı. Ama bu sene kış dönemi çok sert geçiyor, arazide soğuktan ölüp telef olan var mı, onu henüz bilmiyoruz, bize bu konuda ulaşan henüz bir bilgi yok. O yüzden, bu hayvanlara özellikle böyle kış dönemlerinde hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor. Herkesin bu konuda bir duyarlılık sergilemesi gerekiyor."

2 ay önce Şanlıurfa'dan da benzer görüntüler gelmiş, başıboş eşekler aşırı soğuktan buz tutmuştu.

Sayfa Yükleniyor...