Yine doğalgaz faciası

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu anne ile 4 çocuğu hayatını kaybetti. İGDAŞ, 'kaçak baca bağlantısı' açıklamasında bulundu.

27.01.2013 - 23:00

Yine doğalgaz faciası

İstanbul'da doğalgaz faciası yaşandı.

Gaziosmanpaşa ilçesinde karbonmonoksit gazından zehirlenen anne ile 4 çocuğu hayatını kaybetti.

Şemsipaşa Mahallesi 34. Sokak'taki bir apartmanın zemin katında yaşayan Hamide Özyapı ve çocukları Gülay (16), Filiz (13), Salih (11) ve Yusuf (10) şofbenin bacasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi.

Akşam saatlerinde işten dönen baba Kamil Özyapı, eşi Hamide Özyapı'yı banyoda, 4 çocuğunu ise evin diğer odalarında hareketsiz yatarken buldu.

Kamil Özyapı'nın yardım istemesi üzerine eve giren komşuları, çocuklar Gülay, Filiz ve Salih'i Özel Duygu Hastanesi'ne, anne Hamide ve oğlu Yusuf Özyapı'yı da Özel Bilge Hastanesi'ne kaldırdı.

Anne ve 4 çocuğu, hastanede yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İGDAŞ'TAN AÇIKLAMA
İGDAŞ, olayla ilgili, evdeki doğalgaz tesisatına İGDAŞ'ın bilgisi dışında bacalı şofben bağlandığını ve baca bağlantısının uygunsuz şekilde yapıldığını duyurdu.

Ekiplerin 187 Doğalgaz Acil Hattı'na gelen ihbar üzerine olay yerine gittiği aktarılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

''İGDAŞ ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede, doğalgaz tesisatına İGDAŞ'ın bilgisi dışında bacalı şofben bağlandığı ve şofbenin baca bağlantısının hermetik şofben gibi mutfak camından dışarı verilmek suretiyle uygunsuz şekilde yapıldığı tespit edilmiştir. Ortamda yüksek oranda karbonmonoksit gazı ölçülmüştür. Zehirlenmeye kaçak olarak bağlanan şofbenin bacasından sızan karbonmonoksit gazının sebep olduğu tahmin edilmektedir.''

Açıklamada, ölümler ile ilgili kesin sonuçların olay yeri inceleme ekiplerinin detaylı araştırmaları sonucunda ortaya çıkacağı belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...