‘Yoğun bakımda tecavüz’e inceleme

Zonguldak’ta yoğun bakımdaki bir kadın hastaya tecavüz edildiği yönündeki iddialar üzerine soruşturma başlatıldı. Vali Erol Ayyıldız, “Olay doğru da yanlış da olabilir. Kadının halüsinasyon görmüş olması da bir ihtimal” dedi.

16.10.2011 - 15:32

Bir hastanenin yoğun bakımında kalan 63 yaşındaki Havva K. isimli kadın, iki hasta bakıcının bir hastaya tecavüz ettiğini öne sürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tecavüz olayının olup olmadığının kesinlik kazanmadığını ifade eden Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız,
olayla ilgili inceleme başlatıldığını söyledi.

Vali Ayyıldız, “Çok vahim bir olay, iddialar da çok ciddi. İddiayı ortaya atan Havva K, o gün ameliyat olmuş ve yoğun bakımda kalan bir hastaymış. Kendisi olayı gördüğünü iddia ediyor. Olay doğru da olabilir, yanlış da olabilir. Kadının halüsinasyon görmüş olması da bir ihtimal” dedi.

Vali Ayyıldız, şöyle konuştu:

''Güvenlik kameraları, tecavüz olayına karışan kişi ve kişilerin ifadeleri veya olayla ilgili başka görgü tanıkları var mı? Onlar araştırılıyor. Çünkü çok hassas bir konu. Olay savcılıkça inceleniyor. Soruşturma kapsamında olayın doğruluğu araştırılıyor.

Tecavüzle ilgili taraflar dinleniyor, ifadeler alınıyor. Tecavüz olayı oldu veya olmadı diye bir şey söylemek söz konusu değil. Öyle bir şey varsa zaten suçlular cezasını çeker. Şu anda herhangi bir gözaltı yok. ''

Olayla ilgili Havva K'nın evine giden gazetecilere ismini açıklamak istemeyen yakını da, olayın araştırıldığını, emniyet ile savcılıkta ifade verdiklerini ve kimseyle röportaj yapmayacaklarını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...