YÖK: Alternatif çok

Danıştay’ın kararına bugün itiraz edecek olan YÖK’ün Başkanı Yusuf Ziya Özcan, itirazın reddedilmesi halinde birçok alternatifleri olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı 15.02.2010 - 15:37

Atılım Üniversitesi'nde temaslarda bulunan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, gazetecilerin Danıştay’ın kararına yapacakları itirazla ilgili sorularını yanıtladı.

Özcan, itiraz dilekçesini mesai bitimine kadar vereceklerini belirterek, ''Şu anda hazırlanıyor, henüz bitmedi'' dedi.

''Danıştay'ın, YÖK'ün itirazına reddetmesi halinde yeni uygulamanın ne olacağı'' yönündeki soruya Prof. Dr. Özcan, ''Sık sık söylüyorum, çok alternatifimiz var. Bütün bu yapılan düzenlemeler, ikinci sınav sonrasına ait. Puanların nasıl hesaplanacağı ve yerleştirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili. Onun için lütfen çalışmalarına devam etsinler'' diye konuştu.

Özcan, sınav takviminde herhangi bir aksaklık olmayacağını da sözlerini ekledi.

'SONUCU BEKLEYECEĞİZ'
Öte yandan, YÖK Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada ise bazı basın yayın organlarında, ''18 Şubat 2010 Perşembe günü yapılacak olan YÖK Genel Kurul toplantısında, Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararının ve sonuçlarının görüşüleceğine dair haberler yer aldığı'' hatırlatıldı.

Açıklamada, ''17 Aralık 2009 tarihli Yükseköğretim Kurulu kararının hukukiliği ve itirazının kabul edileceği inancıyla, itiraz sonuçlanıncaya kadar konu Yükseköğretim Kurulu gündemine alınmayacaktır'' denil

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...