YÖK’e ‘28 Şubat’ incelemesi

Kopya skandalının ardından YÖK’te yapılan aramalarda, bazı fişleme belgelerinin çıktığı öne sürüldü. Arşivden çıkan 28 Şubat süreciyle ilgili belgeler için inceleme başlatıldı.

Haberler 24.02.2012 - 17:59

YÖK’e ‘28 Şubat’ incelemesi

KPSS’de kopya iddiaları üzerine 2010 yılında ÖSYM ve YÖK’te yaplan aramalarda el konulan belgeler arasından çıktığı iddia edilen 28 Şubat sürecine ilişkin belgeler savcılık tarafından incelenecek.

28 Şubat soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Mustafa Bilgil, 28 Şubat döneminde öğretim üyelerinin fişlendiğini gösteren 300 klasör belgeyi polisten istedi.

O dönem TSK bünyesindeki ‘Batı Çalışma Grubu’nun talebi üzerine hazırlandığı öne sürülen belgeler savcılık tarafından ayrıntılı olarak incelenecek.

BELGELERDE NE VAR?
Belgelerde genelindeki öğretim üyeleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler olduğu belirtiliyor.

28 Şubat sürecinde kapatılan Refah Partisi’nin yöneticilerinden Şeref Malkoç ‘a göre ise belgelerde Meclis’i çalışamaz hale getirmeye ve hükümetin görev yapmasını engellemeye çalışan grubun faaliyetleri, yazışmaları ve dokümanları bulunuyor.

YÖK İFADEYE GİDEBİLİR
Belgeler üzerinde inceleme yapacak savcıların, YÖK yönetiminin de aralarında bulunduğu bazı kişilerin ifadesini alması bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...