NTV

YÖK'ten 'çözüm' turu

Türkiye

YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, hükümetin başlattığı çözüm sürecine destek vermek ve tepkileri ölçmek amacıyla doğu ve güneydoğu illerindeki üniversiteleri ziyaret edecek.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, çözüm sürecine ilişkin temaslarda bulunmak üzere önümüzdeki hafta Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne ziyaret gerçekleştirecek.

Çetinsaya, ziyaret süresince üniversite rektörleri, öğrenci konsey başkanları ve öğretim elemanları ile bir araya gelecek.

Bölge üniversitelerinde çözüm sürecine pozitif katkı çağrısında bulunacak olan Çetinsaya, üniversite senatoları ile de toplantılar düzenleyerek barış sürecinde üniversitelerin rolü üzerine değerlendirmelerde bulunacak.

Çetinsaya, program kapsamında gittiği şehirlerdeki mülki idare amirleri ile görüşecek, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya gelecek.

Ziyaretlerine Pazartesi günü Batman Ünivesitesi'yle başlayacak olan Çetinsaya; sırasıyla Siirt Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi, Hakkâri Üniversitesi, Dicle Üniversitesi'ne (Diyarbakır) gidecek.