Yol açarken çığ altında kaldılar

Muş'ta kapalı olan köy yollarını açma çalışması yapan ekibin üzerine çığ düştü. Kar altında kalan dozer operatörü ve yardımcısı, diğer işçilerce kurtarıldı.

Anadolu Ajansı 20.03.2009 - 16:17

Yol açarken çığ altında kaldılar

Alınan bilgiye göre, kar nedeniyle yolu kapalı olan Muş merkeze bağlı Üçevler grup köyü yolunun Çavuştepe mevkisinde, İl Özel İdaresi ekiplerince yol açma çalışması başlatıldı.

Çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucu, dozer operatörü Tahsin Çelik ve operatör yardımcısı Saim Asan kar altında kaldı. Diğer işçiler tarafından kurtarılan Çelik ve Asan'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Sönmez Turgut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Üçevler grup köy yolunda kar kalınlığının zaman zaman 8 metreye ulaştığını söyledi. Turgut, yol açma çalışması sırasında ekibin üzerine çığ düştüğünü belirterek, şunları kaydetti: ''Çığ sonucu dozer operatörümüz ve yardımcısı araçlarıyla birlikte kar altında kaldı. Diğer işçilerimiz tarafından kurtarılan operatörün ve yardımcısının sağlık durumları çok iyi. Dozerimiz de kar altında kaldı. Onun çıkarılması için yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Karın çok fazla olduğu yolda ekiplerimiz tüm zor şartlara rağmen çalışmalarını sürdürüyor. Ne olursa olsun bu yolu açıp, vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...