Yolcu otobüsü ve otomobil sele kapıldı: 3 ölü

Gaziantep'te bir yolcu otobüsü ve bir otomobil sel sularına kapıldı.  İlk belirlemelere göre üç kişi hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı 25.10.2012 - 08:56

Yolcu otobüsü ve otomobil sele kapıldı: 3 ölü

Gaziantep-Şanlıurfa D400 kara yolunda, bir yolcu otobüsü ve otomobilin sel sularına kapıldığı olay sonrasında başlatılan arama kurtarma çalışmalarında, iki kadının cesedine daha ulaşıldı. Böylece hayatını kaybedenlerin sayısı üçe yükseldi.


Sel sularına kapılarak hayatını kaybedenlerin Halime Arslan (21), Firaset Gül (48) ve Ayişe Aksoy (57) olduğu tespit edildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı arama kurtarma ekiplerinin Hayrat Karakolu mevkisinde sel sularında kaybolduğu belirtilen kişileri bulmaya yönelik çalışmaları kapsamında, olay yerinin yaklaşık 40 metre uzağında üç kadının cesetlerine ulaşıldı.

Yanlarına aldıkları tabutlarla cesetlerin bulunduğu alana giden 5-6 itfaiye görevlisi balçıktan çıkarılan cesetleri tabuta yerleştirdi. Tabutlar, iple çekilerek yola çıkarıldı.

Bölgede kaybolan yakınlarının bulunmasını bekleyen bazı vatandaşlar, cenazelerin kimliklerinin tespit edilmesini istedi. Bunun üzerine yetkililer bir tabutu açarak cenazeyi gösterdi. Cenazenin yakınlarına ait olduğunu anlayan gruptakilerden bazıları sinir krizi geçirdi.

Sağlık görevlileri, fenalık geçiren vatandaşlara ambulansta müdahale etti. Bu arada çıkarılan cenazeler, cenaze aracıyla Gaziantep Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

OTOBÜSÜN ÜSTÜNE ÇIKTILAR
Olayı yaşayan Refik Aksoy ise otobüslerinin sel sularına kapılarak devrildiğini söyledi. Bir süre otobüste mahsur kaldıklarını, canlarını kurtarmak için otobüsün üstüne çıktıklarını belirten Aksoy, olaydan sonra eşine ulaşamadığını aktardı.

Bu arada ekiplerin kaybolduğu belirtilen kişileri arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...