Yollarda heba oluyorlar

Bolu'da otoyolda bir aracın çarparak yaraladığı ayı, tedavi edilmek üzere Bursa'ya gönderildi.

Haberler 18.05.2011 - 10:58

Yollarda heba oluyorlar

Bolu Çevre ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri, karayolları ekiplerinden aldıkları bir ihbar sonrasında TEM Otoyolunun Çaydurt mevkisinde yol kenarında yaralı halde yatan bir ayı buldu.


Bir aracın çarpması sonucu yaralandığı düşünülen ayı, görevlilerin yaptığı uyuşturucu iğneyle bayıltıldı ve 5 kişi tarafından güçlükle bir araca taşındı. Yaralı hayvan, tedavisi için Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesine gönderildi.

Bolu Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Milli Parklar Şube Müdürü Özkan Yavuz, otoyol kenarında yaralı olarak bulunan ayıya yaklaşık 4 gün önce bir aracın çarptığını düşündüklerini belirterek,  ''Karayolları ekipleri, bizi arayarak otoyolun kenarında yaralı bir ayı gördükleri bilgisini verdi. Olay yerine ulaştığımızda yaralı ayı, otoyolu çevreleyen tellerin içerisindeydi.

Hayvanın çeşitli yerlerinde kırıklar var. Acı içinde yardım bekleyen ayıyı uyuşturucu iğneyle bayılttık. İlk müdahaleyi biz yaptık ve tedavisinin devamı için Bursa'ya gönderdik. Yaralı ayı, iyileştirdikten sonra Çevre ve Orman Bakanlığına ait bir rehabilitasyon merkezine nakledilecek'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...