YouTube film kiralayacak ama...

YouTube üzerinden film kiralayıp izleme servisi hizmete girdi. Ancak büyük stüdyolar projeye sıcak bakmıyor.

NTV Haber 02.09.2010 - 17:10

YouTube film kiralayacak ama...

Eski video dükkanları hatta yeni DVD dükkanları bile yavaş yavaş tarih oluyor.

Son olarak internet arama motoru Google, YouTube üzerinden dünya çapında paralı film kiralama hizmeti vermek için düğmeye bastı. YouTube kullanıcılarının online olarak film kiralayıp izleyebileceği servis, ilk olarak 22 ocak'ta ABD’de hizmete girecek.

Apple iTunes, Hulu ve MUBİ’nin ardından Google da YouTube aracılığıyla online film kiralama hizmeti sunmaya başlıyor. Uygulama 22 ocak'ta önce ABD'de başlayacak.

İlk olarak kullanıcılara sadece beş film sunulacak. Film başına belirlenen kira bedeliyse ortalama 4 dolar. Kullanıcıların filmi izlemek içinse sadece 48 saatleri olacak.

Google ve YouTube'un yeni filmler için büyük Hollywood firmalarıyla görüşmeleri sürdürdüğü, ancak büyük stüdyoları gişe rekortmeni filmler konusunda ikna etmekte güçlük çekildiği belirtiliyor.

Uzmanlar da YouTube'un birçok firma tarafından uzun zamandır uygulanan online kiralama sistemine başlamak için geç kaldığı görüşünde. Ağustos 2009'da yapılan bir ölçüm, YouTube üzerinde 10 milyarı aşkın video izlendiğini ortaya koymuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...