Youtube’a siyasi rakip: akpartitube!

AK Parti kendi video paylaşım sitesi ‘akpartitube’u kurdu. Yerel seçime yönelik hazırlanan sitede en çok tıklanan video açık ara ile "One minute"...

10.03.2009 - 16:37

Youtube’a siyasi rakip: akpartitube!

AKP İstanbul İl Başkanlığı tarafından kurulan ve www.akpartitube.com adresinden ulaşılabilen 'akpartitube'un ana sayfasında İstanbul’un ilçelerine verilen linklerle, bu ilçelerdeki parti çalışmalarına ait videolara ulaşılabiliyor.

‘Seçtiklerimiz’, ‘En Yeniler’ ve ‘En Çok İzlenenler’ bölümlerinin de yer aldığı ana sayfanın girişinde en çok izlenen üç video yer alıyor.

Yerel seçimlere yönelik olarak açılsa da, sitede en çok izlenen video, Tayyip Erdoğan’ın Davos’taki panelinin görüntüleri. 37 binden fazla tıklanan bu video, ikinci en çok izlenenin on katından fazla tıklandı.

AKP: BU BİR İLK
Partinin İstanbul İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, sitenin, bu alandaki ilklerden biri olduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
''Genel Başkanımız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra İstanbul İl Başkanımız Aziz Babuşçu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş, ilçe belediye başkanlarımız ve başkan adaylarımızın seçim çalışmalarını yakından takip etme imkanı sağladık. Başbakanımızın Türkiye'nin dört bir yanında düzenlenen mitinglerde yaptığı konuşmalar da akpartitube sayesinde artık bir tık kadar yakın.''

AKP İstanbul İl Başkanlığı tarafından tasarlanan bilgisayar destekli cihazların (kiosk) önemli alışveriş merkezi ve meydanlarda seçmenin hizmetine sunulduğu ifade edilen açıklamada, seçmenin 29 Mart yerel seçimlerinde nerede, hangi sandık ve sırada oy kullanacağı konusunda bilgi edinmesinin kolaylaştırıldığı kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...