Yozgat Seçim Sonuçları 2024: Yozgat Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Yozgat İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları

Yozgat seçim sonuçları 2024 son dakika NTV Haber'de! Yozgat Belediyesi hangi partide? 2024 yerel seçim sonuçlarında Yozgat Belediyesini hangi parti kazandı ve Yozgat Belediye başkanı kim oldu? 31 Mart 2024 Türkiye Yozgat belediyesi ilçe ilçe yerel seçim sonuçları haberin detayında...

Yozgat Seçim Sonuçları 2024: Yozgat Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Yozgat İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları

Sonuçları - 31 Mart 2024 Yerel Seçim Sonuçları

'ta oyların yüzde 100'ü sayıldı. Kazanan aday ve sonuçlar şöyle;

YENİDEN REFAH'ın adayı KAZIM ARSLAN %36.33  ile ilk sırada yer alıyor.

MHP'den ÖMER AÇIKEL ise %29.78 oy oranı ile yarışa 2. sırada devam ediyor.

AK PARTİ'den CELAL KÖSE ise oyların %26.81 gibi bir oranını almış durumda.

31 Mart 2024 Yozgat seçim sonuçları, Yozgat , ve hangi ilçede hangi partinin adayı önde gibi Yozgat seçim gündemiyle ilgili tüm gelişmeler anlık ve canlı olarak secim.ntv.com.tr adresinde.

KAZIM ARSLAN KİMDİR?

Yozgat'ta 1959 yılında doğan Kazım Arslan, ilk, orta ve lise eğitimi Yozgat'ta tamamladı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Arslan, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Ana Bilim Dalında ihtisas yaptı.

Arslan, Keşan Sağlık Ocağı Tabipliği ve Verem Savaş Dispanseri Baştabipliği, Sorgun İlçe Sağlık Grup Başkanlığı, Yozgat İI Sağlık Müdürlüğü ve serbest tabiplik görevlerinde bulundu.

1995 yılında Refah Partisinden Yozgat milletvekili seçilen Arslan, 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den Yozgat Belediye Başkanı seçildi.

2019 yerel seçimlerinde Yozgat'ta bağımsız belediye başkan adayı olan Yeniden Refah Partisinin adayı Arslan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yozgat Seçim Sonuçları 2024: Yozgat Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Yozgat İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları - 1

OY PUSULALARI NE RENK?

Büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "beyaz", il genel meclisi üyeliklerine ilişkin pusula "turuncu", belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "mavi", belediye meclisi üyeliğine ilişkin oy pusulası ise "sarı" renkli olacak.

Yozgat Seçim Sonuçları 2024: Yozgat Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Yozgat İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları - 2

BÜYÜKŞEHİR OLMAYAN İLLERDE NELER İÇİN OY VERİLECEK?

Büyükşehir olmayan illerde ise "il genel meclisi üyeliği", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ve "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy verilecek.

Yozgat Seçim Sonuçları 2024: Yozgat Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Yozgat İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları - 3

ÖNCE HANGİ OYLAR SAYILACAK?

Büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık, diğer illerde, sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık, seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

Yozgat Seçim Sonuçları 2024: Yozgat Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Yozgat İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları - 4

PARTİLERİN OY PUSULASINDAKİ YERLERİ

Seçime katılacak siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri kurayla belirlendi. Kuradaki sırayla oy pusulasında partiler şöyle sıralandı:Millet Partisi 26, MHP 31, HÜDAPAR 20, Yeni Partisi 17, Gelecek Partisi 16, Sol Parti 3, Hak ve Özgürlükler Partisi 21, Memleket Partisi 5, Aydınlık Demokrasi Partisi 30, Demokratik Sol Parti 7, Adalet Birlik Partisi 23, Emek Partisi 19, Halkın Kurtuluş Partisi 13, Güç Birliği Partisi 25, Milli Yol Partisi 27, AK Parti 1, Yeniden Refah Partisi 8, Zafer Partisi 12, CHP 18, Ocak Partisi 22, Vatan Partisi 35, Saadet Partisi 34, Anavatan Partisi 6, Türkiye İşçi Partisi 32, Bağımsız Türkiye Partisi 15, Anadolu Birliği Partisi 11, Genç Parti 29, Demokrat Parti 24, Adalet Partisi 28, Demokrasi ve Atılım Partisi 33, İYİ Parti 2, Büyük Birlik Partisi 4, Türkiye Komünist Partisi 10, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) 9, Türkiye Komünist Hareketi 14.

Sayfa Yükleniyor...