Yozgat'ta 5 katlı bina çöktü

Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremde hasar gören Yozgat'ın Yerköy ilçesindeki bir bina çöktü.

Anadolu Ajansı 18.01.2016 - 16:43 | Son Güncelleme : 19.01.2016 - 00:28

Yozgat'ta 5 katlı bina çöktü

Yerköy ilçesindeki Ayanoğlu Mahallesi'nde, depremde hasar gördükten sonra boşaltılan 5 katlı bina büyük bir gürültüyle yıkıldı.

Olay yerine AFAD, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

"İLK TESPİTLERE GÖRE ENKAZ ALTINDA BİRİNİN OLMADIĞINI BİLİYORUZ"

Öte yandan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, binanın enkazına gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Bozdağ, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 10 Ocak Pazar günü merkez üssü Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesi olan depremde ağır hasar gören binadaki vatandaşların tahliyesinin yapıldığını söyledi.

Ağır hasarlı binanın tamamen kendiliğinden yıkıldığını ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:

"Tabi gelen mala gelsin, mala gelen zarar önemli değil. Allah'a çok şükür herhangi bir can kaybımız yok. Herhangi bir vatandaşımızın burnu kanamış değil. İlk tespitlere göre herhangi bir yaralı ya da enkaz altında birinin olmadığını biliyoruz. Ancak buna rağmen AFAD ekiplerimiz binada dinleme yapacaklar. Gerekli tedbirleri alacağız, binanın enkazının tamamen kaldırılması için ekiplerimiz çalışmalarını sürdürecek."

Kırşehir'de Çiçekdağı ilçesinde 10 Ocak Pazar günü, merkez üssü Hacıduraklı köyü olarak belirlenen 5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Depremde bazı binalar, hasar görmüştü.

Sayfa Yükleniyor...