İlişkili Haberler

Sokağa çıkma yasağının bugün saat 22.00'da başlayacağı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Orman Mahallesi'nde patlama meydana geldi.

Patlamada aralarında 'Jinha' (Kadın Haber Ajansı) muhabiri Gülfidan Ataman'ın da bulunduğu 4 kişi yaralandı.

Mahalle sakinleri patlamanın mahalleye düşen havan mermisinden kaynaklandığını öne sürdü.

Yüksekova'da hava hareketliliği de görüldü. Yüksekova Tümen Komutanlığı'ndan havalanan helikopterlerle ilçenin çevresinde bulunan tepelere asker indirildi.

YÜKSEKOVA'DA YASAK 22.00'DE BAŞLAYACAK

Hakkari Valiliği de Yüksekova'da sokağa çıkma yasağının başlayacağını duyurdu. Yasak kararının "ilçede artan terör olayları nedeniyle" alındığı ifade edildi.

Eğitime ara verilen ilçedeki bazı okullara özel eğitimli askerler ve polisler yerleştirildi. Teröristlere yönelik operasyona yaklaşık 20 bin güvenlik gücünün katılması bekleniyor.

Operasyon öncesi Yüksekova'dan göç başladı. Yasak kararıyla çok sayıda kişi evlerini terk ederek ilçe dışındaki yakınlarının yanına gitti.

NUSAYBİN'DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Sokağa çıkma yasağının duyurulduğu bir başka ilçe de Mardin'in Nusaybin ilçesi oldu. Nusaybin'de eşyalarını kamyonlara yükleyenler ilçeden ayrıldı.

Mardin Valiliği yasak uygulanırken 112 acil sağlık hizmetlerinin süreceğini ve 1 nöbetçi eczanenin açık olacağını açıkladı.

ŞIRNAK KENT MERKEZİNDE OPERASYON HAZIRLIĞI

Operasyon beklentisi olan bir başka yer de Şırnak kent merkezi. Bazı mahallelerde açılan hendekler ve tuzaklanan bombaların temizleneceği belirtiliyor. Kent merkezinde henüz sokağa çıkma yasağı uygulanmıyor.