Yumruğun faturası müdüre de çıktı

Samsun Emniyet Müdürü “geçici” olarak merkeze alındı.

Anadolu Ajansı 15.04.2010 - 09:32

Samsun Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan, kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'e yönelik yumruklu saldırıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında ''geçici'' olarak merkeze alındı.

İçişleri Bakanlığı yetkilileri, Emniyet Müdürü Erkan'ın, olayla ilgili görevlendirilen mülkiye başmüfettişlerinin ön raporu doğrultusunda merkeze alındığını bildirdi.

Merkeze alınma kararı sonrasında Samsun Polisevi'nde Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun da aralarında bulunduğu Samsun protokolü ile kahvaltılı toplantıda ile bir araya gelen Erkan, çıkışta açıklamada bulundu.

Bakanlık kararıyla geçici olarak merkeze alındığını belirten Erkan, merkeze alınma kararının kapatılan DTP'nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk'e yönelik saldırıyla ilgili olduğunu söyledi.

Söz konusu olayın, kimsenin istemediği ve Türkiye'yi etkileyen bir olay olduğunu ifade eden Erkan, bugün Samsun'dan ayrılacağını bildirdi.

''Hemen gitmem gerekiyor. Bunun bilincindeyim'' diyen Erkan, şunları kaydetti:

''Bakanlığımın bu olaya daha üst açıdan baktığına inanıyorum. Hiçbir şekilde kırgınlığımız küskünlüğümüz yok. En iyisini yapmaya çalıştık'' diye konuştu.

Samsun halkından gerekli desteği gördüklerini de belirten Erkan, ''Polise verilecek en büyük destek sabırlı, sakin olmaktır'' dedi.

Olayı ''yanlış'' olarak değerlendiren Erkan, buradan çıkartılması gereken dersler olduğunu söyledi.

'SAMSUN'A DÖNÜŞÜMÜZ OLMAZ'
Bir soru üzerine ''Bir daha gelişimiz (Samsun'a) sanırım olmaz'' diyen Erkan, şunları kaydetti:

''Bu kadar çalışmak ancak nasipti. Bizim büyüklerimiz bir şey düşünmüşlerdir, bizden daha iyi düşünmüşlerdir. Verilen kararları saygı ile karşılıyorum. Bir daha gelişimiz sanırım olmaz. Bizden çok daha değerli arkadaşımız gelir. Bunda çok büyük bir hayır olduğunu düşünüyorum, hem kendi şahsım, hem ailem açısından.

Bir trafik kazası gibi düşünün, öngörülemeyen, olmaması gereken bir şey. Bir takım sosyal olaylarda böyle matematiksel hesap yapmak mümkün olmuyor. Bunu hep gördük. İstenmeyen hadiseler de gelişebiliyor. Öyle sıfır hata, sosyal olaylarda keşke olsa. Bu olayın birinci derece sorumlusu olarak son derece üzgünüz. Bu olay Samsun'da, Türkiye'de olmamalıydı.''

Bu arada, geçen yıl Samsun'a atanan Muzaffer Erkan, Temmuz 2009'da göreve başlamıştı. Erkan'dan boşalan göreve ise Emniyet Müdür Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Ramazan Erdoğan'ın vekalet edeceği öğrenildi.

Kapatılan DTP'nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk'e yönelik saldırıyla ilgili açılan soruşturma kapsamında daha önce de Emniyet Müdür Yardımcısı Cemal Issı ile Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Murat Alkan görevlerinden alınmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...