Yumurta atan öğrencilere STK'lardan destek

AK Parti'li Burhan Kuzu'ya yumurtalı protestonun ardından hedef tahtasına oturtulan öğrencilere 12 siyasi parti ve sivil toplum örgütünden destek geldi.

NTV Haber 14.12.2010 - 17:18

Geçtiğimiz hafta Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde AK Parti'li Burhan Kuzu'ya AK Parti'li Burhan Kuzu'ya yönelik yumurtalı protestonun ardından hedef tahtasına oturtulan öğrencilere bir destek de sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerden geldi.

Mimarlar Odası, Türk Tabipleri Birliği, Halkevleri, EMEP, TKP ve ÖDP'nin de aralarında bulunduğu 12 siyasi parti ve sivil toplum örgütü adına yapılan açıklamada eyleme katılan öğrencilerin örgüt üyesi olduğu yönündeki iddialar eleştirildi.

Eylemin ardından "Örgüt arıyorsanız biz de aynı örgütün parçasıyız" diyen Türk Tabipler Birliği Genel Sekreteri Feride Tanık siyasilerden gelen yorumları hayretle izlediklerini söyledi.

Tanık, "Eğer bu öğrencilerin parasız, eşit, özgür eğitim taleplerini komplo ve yıkıcılık olarak görüyorsanız 12 sivil toplum örgütü olarak biz de aynı komplonun parçasıyız" değerlendirmesinde bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...