Yunan Başkonsolusu’na ‘Hemşerilik’ beratı

Dikili’ye Dostluk ve Barış ziyaretinde bulunan Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Haroula Skolarikou’ya Dikili Belediyesi tarafından ‘Hemşehrilik’ beratı verildi.

03.12.2009 - 15:18

Yunan Başkonsolusu’na ‘Hemşerilik’ beratı

Dikili Belediye Meclis Toplantısı’nda dün Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Haroula Skolarikou’ya ‘Hemşehrilik’ beratı verildi.

Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, Skolarikou’nun barışa ve dostluğa verdiği önem ve katkılarından dolayı böyle bir karar aldıklarını ifade etti. Özgüven, “Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Sayın Haroula Skolarikou yakın bir zamanda ilçemizi ziyaret etmişti. Kendisi halklar arasında barışa ve dostluğa önemli katkılarda bulunan biri. Bu sebeple Skolarikou’ya meclisimizde oy birliği ile Hemşehrilik beratı verdik” dedi.

Yunanistan Başkonsolosu Haroula Skolarikou’nun Dikili’yi ziyaretinde Belediye Başkanı Osman Özgüven, Olof Palme Barış Anıtı, Dikili köylerinde üretilen el dokuması halı ve Zeytin yağı ile birlikte üzerinde Dikili resmi bulunan bir plaket armağan etmişti.

Yunanistan İzmir Başkonsolosu Skolarikou ise Dikili’ye yaptığı ziyarette memnuniyetini dile getirerek “Türk Yunan dostluğu için yaptığınız bütün çalışmaları biliyorum ve takdir ediyorum. Bütün çalışmalarınız dostluk ve barış isteğinizi kanıtlıyor. Yunanistan Türkiye ikili ilişkilerinin geliştiğini, düzeldiğini görüyoruz. Tarihte iki halkın birlikte yaşadığını ve bundan sonrada birbirleriyle dostça yaşamasını istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...