Yurt geneli hava durumu: Meteorolojiden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı (16 Mayıs 2021 bugün hava nasıl olacak?)

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, öğle saatleri itibarıyla ülkenin kuzeybatı kesimlerinde bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yurdun batı bölgelerinde ise sıcaklıkların 4 ila 8 derece azalması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. İşte 16 Mayıs 2021 yurt geneli hava durumu...

İHA - Anadolu Ajansı 16.05.2021 - 10:35

Yurt geneli hava durumu: Meteorolojiden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı (16 Mayıs 2021 bugün hava nasıl olacak?)

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Afyonkarahisar, Kütahya, Çorum, Amasya, Ardahan, Kars çevreleri ile Ağrı ve Van’ın doğu kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Marmara’nın güneyi, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı bölgelerde 4 ila 8 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek. 

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
İstanbul: Parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 26
Adana: Az bulutlu ve açık 29
Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 20
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 20
Erzurum: Parçalı bulutlu 26
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 34

SAĞANAK UYARISI: HAVA SICAK OLDUĞU İÇİN TEHLİKE YARATABİLİR

Sayfa Yükleniyor...