Yurtdışında cep telefonundan kablosuz İnternet

Turkcell ve iPass'ın işbirliği sayesinde kurumsal aboneler yurtdışında 100 binden fazla noktada İnternet'e kablosuz erişim imkanına sahip olacak.

21.05.2009 - 12:01

Yurtdışında cep telefonundan kablosuz İnternet

Turkcell, şirketlere yönelik çözümler üreten iPass ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, kurumsal abonelerine uluslararası Wi-Fi dolaşım hizmeti sunuyor. Bu işbirliğiyle, Turkcell’in kurumsal aboneleri 160’tan fazla ülkeyi kapsayan ve Küresel Sanal iPass ağında yer alan 100.000’den fazla Wi-Fi erişim noktasında kablosuz İnternet erişimine sahip olacak.

İştewifi adıyla duyurulan servis, Turkcell'lilere 450’den fazla havaalanı ve 24.000’den fazla otel ve kongre merkezinde kredi kartı bilgilerini vermeden, sadece kullanıcı adı ve şifre girerek tek bir arabirimden İnternet'e bağlanma imkanı tanıyacak.

İştewifi servisinden yararlanabilmek için yurtdışına çıkmadan önce Wi-Fi uyumlu bir notebook bilgisayar veya akıllı telefona iPassConnect yazılım istemcisini kurmak gerekiyor.

Turkcell, 5 MB’lık uluslararası GPRS dolaşım paketini 6 ay süreyle kullanmayı taahhüt eden kurumsal abonelerine sınırsız Wi-Fi hizmetini hediye olarak sunacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...