Yürümekte zorlansalar da kutlamaya katıldılar

Bodrum'da yaşayan, yürüme zorluğu çeken Refik ve Meral Cabi çifti, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmak için ambulans kiraladı.

Anadolu Ajansı 30.10.2009 - 10:27

Yürümekte zorlansalar da kutlamaya katıldılar

Bodrum'da yaşayan, yürüme zorluğu çeken Refik ve Meral Cabi çifti, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına kiraladıkları ambulans ile katıldı.

Bodrum'da, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Milta Marina'dan İskele Meydanı'nda fener alayı düzenlendi. Fener alayının ardından meydanda konserler ve havai fişek gösterileri yapıldı.

Bodrum'da yaşayan ve yürüme zorluğu çeken Refik ve Meral Cabi çifti, kutlamalara özel bir hastaneden kiraladıkları ambulans ile katıldı. İskele Meydanı'nda Türk bayrağı açarak kutlamaları izleyen çift, vatandaşların da ilgisini çekti.

Refik Cabi (74), gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Cumhuriyet aşığı'' olduğunu ve hayatı boyunca tüm Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldığını söyledi.

Rahatsızlığı nedeniyle, kutlamalara ambulans kiralayarak katıldığını belirten Cabi, ''Gençlere, Atatürk'ün kendilerine hediye ettiği Cumhuriyet'i iyi anlamalarını, iyi korumalarını ve onun uğrunda gerekirse ölmelerini tavsiye ederim. Kendimi 25 yaşında hissediyorum'' diye konuştu.

Meral Cabi de gençlerin tarih okumaları gerektiğini ifade ederek, ''Allah, bu güzel günü anlamaları için herkese akıl versin. Eşimin geçen sene omurga kemiği kırılmıştı. O yüzden kutlamalara gene ambulansla katıldık'' dedi.

Cabi çifti, geçen yıl da kutlamalara ambulans kiralayarak katılmış ve ilgi çekmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...