Zabıtaların öpüşmesine yasak!

Çorum’da domuz gribi önlemleri kapsamında zabıta personelinin kendi arasında ve vatandaşlarla öpüşmesi tokalaşması yasaklandı. Zabıta, vatandaşlardan anlayış bekliyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 27.10.2009 - 11:25

Çorum Belediyesi Zabıta Müdürü Turhan Candan, yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın açıklamaları doğrultusunda, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün talimatıyla zabıta personeline böyle bir yasak getirdiklerini söyledi.

Zabıta olarak günde yüzlerce kişiyle görüştüklerini ifade eden Candan, domuz gribinin risk haline gelmesinin ardından zabıta ve vatandaşların tedbirli olması gerektiğini kaydetti.

Zabıta personelinin vatandaşlarla tokalaşmasını, öpüşmesini ve kucaklaşmasını bugünden itibaren yasakladıklarını belirten Candan, ''Vatandaşlarımız 5 ay boyunca bu tür fiziksel temaslardan uzak durmalıdır. Zabıta ve belediye olarak buna öncülük etmemiz gerektiğini düşündük. Toplumumuzun bilinçlenmesine katkı için böyle bir uygulama başlattık'' diye konuştu.

Zabıta personeli de kültürümüzde olan bu alışkanlıklardan vazgeçmek zorunda olduklarını, vatandaşların da bu konuda anlayışlı olması gerektiğini kaydetti.

Öte yandan, belediyenin giriş ve çıkış kapılarına, öpüşmeme ve tokalaşmama konusunda uyarı yazısı asıldı.

Sayfa Yükleniyor...