Zaman-Azerbaycan gazetesi kapandı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PYD) Azerbaycan'da yayın yapan Zaman-Azerbaycan gazetesi ile zaman.az internet sitesi kapandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.07.2016 - 16:18

Zaman-Azerbaycan gazetesi kapandı

FETÖ'nün ilk yurt dışı yapılanmasını yaptığı ülkelerden Azerbaycan'da, 24 Mayıs 1991'den bu yana yayın yapan Zaman-Azerbaycan gazetesi kapandı.

Azerbaycan'da, 'deki başarısız darbe girişiminden sonra ABD'de FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile röportaj yapan ve bu röportajı yayınlayacağını duyuran ANS televizyonu da Milli Televizyon ve Radyo Şurası'nca kapatılmıştı. 

BASIN KONSEYİ'NDEN ÇAĞRI  

Azerbaycan Basın Konseyi, ülke medyasına, 'deki gelişmelere hassas yaklaşma çağrısında bulundu. 

Açıklamada şunlar kaydedildi: 

"Basın Konseyi, Azerbaycan medyasına kardeş 'deki hayati öneme sahip duruma hassasiyet gösterme çağrısında bulunuyor. Türkiye'de toplumsal huzuru bozan, devletçilik geleneğini sarsmaya yönelik eylem içerisinde bulunan kişi veya kişilerin Azerbaycan medyasında hiçbir şekilde propagandası yapılmamalıdır. Azerbaycan basınına, Türkiye'nin çıkarlarını darbe girişimi ile tehdit eden terörist akımları, terör faaliyetinde bulunanları, onlara yardım edenleri herhangi şekilde savunucu sunumlardan uzak durma çağrısında bulunuyoruz." 

Sayfa Yükleniyor...