"Zaman Yolcusu" geçtiğimiz günlerde hırsızlar tarafından Milas'ta ortaya çıkarılan ve Karia Kralı Hekatomnos'a ait olduğu tahmin edilen mezar odasına iniyor.

Dünya çapındaki en büyük arkeolojik keşiflerden biri olarak kabul edilen Hekatomnos Mezar Odası, rengarenk boyalarla süslenmiş, altın varaklarla zenginleştirilmiş duvarları ve büyük bir ustalıkla inşa edilmiş mühendislik harikası koridoruyla göz kamaştırıyor.

Ancak mezar alanında en dikkat çeken yer; piramidal tavanlı lahit odası, en çarpıcı eser ise; muhteşem bir işçilikle oyulmuş mermer mezar lahdi.

Hırsızların bulduğu 2400 yıllık mezar odası aslında kime ait? Hırsızlar ulaşmadan önce odada neler vardı, odadaki olası "hazine" şimdi nerede? Oda kimler tarafından ve nasıl talan edildi?

"Zaman Yolcusu" Milas'taki bu kadim odanın içine giriyor ve binlerce yıl öncesinden günümüze yazılmış mektubun şifrelerini çözüyor.

NTV'de ekrana gelen program, bu akşam saat 19:10 yayınlanacak. Tekrarı ise yarın (5 EYLÜL Pazar günü) saat 14:10'da izlenebilir...