'Zaman Yolcusu' Viking gemilerinin peşinde

Ahmet Yeşiltepe 'Zaman Yolcusu'nda Norveç fiyordlarının zorlu, sisli kıyılarını Vikinglerin torunu kaptanlarla geziyor... 'Zaman Yolcusu' bugün saat 22:15'te NTV'de.

29.04.2011 - 13:25

'Zaman Yolcusu' Viking gemilerinin peşinde

“Zaman Yolcusu” NTV ekranlarına geri döndü ve ilk işi İskandinavya’ya gitmek oldu. Tarih ve kültür mirasının gerçek öykülerini anlatan “Zaman Yolcusu”, yine Ahmet Yeşiltepe’nin sunumuyla devam ediyor.

Programın ilk bölümünde, Ayasofya Müzesi’ndeki üst galeride bulunan runik karakterli duvar yazılarının kimler tarafından yapıldığı sorusuna yanıt arayan ve bu nedenle Viking kültürünün izini sürerek Danimarka’ya giden “Zaman Yolcusu” bu bölümde Norveç ve İsveç’te.

Ahmet Yeşiltepe, Norveç fiyordlarının zorlu, sisli kıyılarını Vikinglerin torunu kaptanlarla geziyor, ardından bu ülkenin dünyaca ünlü “aile değerlerini simgeleyen heykellerle dolu” Vigeland Parkı’nı dolaşıyor. Oslo’nun Viking müzesini de anlatan “Zaman Yolcusu” daha sonra isveç’e gidiyor.

Stockholm’de 17. Yüzyıldan günümüze bütün olarak sağlam kalabilmiş tek savaş gemisi olan Vasa, dünyanın en büyük entografya parkı Skansen ve Nobel Ödülleri’nin verildiği Altın Salon “Zaman Yolcusu”nun diğer durakları.

'Zaman Yolcusu' bugün saat 22:15'te NTV'de.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...