‘Zamansız Mekanlar’

Ressam Feyyaz İnanç’ın  “Zamansız Mekanlar II” adlı sergisi 2-15 Mayıs 2009 tarihleri arasında Galeri Artist Çukurcuma Sanat Galerisi’nde.

23.04.2009 - 12:29

‘Zamansız Mekanlar’

Sanatçı “Zamansız Mekanlar” adı altında ürettiği yapıtları için şunları söylüyor:

Son üç senedir yoğunlaşmış olduğum çalışmalarım hakkında özetle şunları söyleyebilirim; Daha önceden de olduğu gibi insan eksenli bir tasarım ortaya koymaya çalışıyorum. Ancak bu kez insanın ayrılmaz parçaları olan zaman ve mekan ikilisini de yoğun olarak birlikte kullanıyorum.

Dahası bu ikiliyi kullanırken işin zaman boyutunu da yok etmeye, böylece insanın ‘zaman’ olgusu ile olan trajedisine gönderme yapıyorum.

Feyyaz İnanç Kimdir?
Sanatçı  Feyyaz İnanç, 1954 yılında İstanbul'da doğdu. 1976 ile 1981 yılları arasında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisinde Prof. Şadi Çalık'ın öğrencisi oldu. Aynı zaman içinde Prof. Dinçer Erimez, Güngör Taner, Gökhan Anlağan ve Prof. Özdemir Altan  atölyelerinde resim  eğitimi aldı.

1986 -1992 süresince Viyana'da yaşayarak kendi atölyesinde çalışmalarına devam etti. Bu süre içerisinde yurt dışında pek çok kişisel sergiler açtı. Eserleri, yabancı sanat severlerin beğenisini kazanarak alıcı buldu. Sanatçı 1992 yılı sonunda istanbul’a dönerek, Erenköy'deki atölyesinde ressamlığını, sanat egitimciligiyle birlikte sürdürmektedir.

Sergi Mekanı:
Altıpatlar Sok. No:26 Çukurcuma
Beyoğlu-İstanbul
Tel: +90  212 251 91 63

www.artistcukurcuma.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...