Zayıflamak için Vali'nin yolunu kestiler

Manisa Valisi Celalettin Güvenç'in yolu, Turgutlu'da bir grup köylü kadın tarafından kesildi. Parklarına fitness aleti isteyen kadınlar amaçlarını ulaştı.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.04.2010 - 20:02

Zayıflamak için Vali'nin yolunu kestiler

Manisa Valisi Celalettin Güvenç, zayıflamak için köydeki parka fitness aleti konulmasını isteyen kadınlara olumlu cevap verdi.

Turgutlu ilçesinde incelemelerde bulunan Güvenç'in beraberindeki heyetle Irlamaz köyüne girişi sırasında, araç konvoyunun önüne çıkan kadınlar, isteklerini Vali'ye doğrudan iletme fırsatı buldu.

Köylü kadınlar, makam aracından inerek kendileriyle görüşen Güvenç'ten, spor yapmak ve zayıflamak için şehir merkezlerinde olduğu gibi köylerindeki parka da fitness aletleri kurulmasını istedi.

Kadınların talebine olumlu yaklaşan Güvenç, istekleri olan spor alanının 15 gün içinde yapılarak hizmete sunulacağı sözünü verdi. Kadınlar, Vali Güvenç ve beraberindeki Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü ve Belediye Başkanı Serhat Orhan'ı alkışlayarak, teşekkür etti.

112'YE İHBAR
Güvenç, daha sonra Irlamaz köyünde Turgutlu'ya bağlı 38 köy muhtarının katılımıyla düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantının yapıldığı açık alana gelen 76 yaşındaki Refiye Ceylan, köylerinde sağlık ocağı bulunmadığını, bu nedenle acil bir durumda sorun yaşayacaklarını belirterek, sağlık ocağı kurulmasını talep etti.

Yaşlı kadının bu isteği üzerine Güvenç, kimliğini gizleyerek, 112 Acil Servis hattına ''köydeki ilköğretim okulunda bir öğrencinin bayıldığı'' ihbarı yapıp ambulans talep etti. Çağrının ardından 6 dakikada köye ulaşan ekip, karşılarında protokol üyelerini görünce şaşırdı.

Vali Celalettin Güvenç, köylülerden sağlık problemleri için 112 Acil Servis'i aramalarını isteyerek, ''Köyümüz ilçemize 4 kilometre uzakta, bir mahalle kadar yakın. Ambulanslarımız 24 saat acil sağlık problemleriniz için emrinizde ve kullanmak da hakkınız'' dedi.

112 Acil Servis'in başarılı çalışmasından dolayı Turgutlu Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Murat Yücetürk'ü kutlayan Güvenç, yaptığı çağrıya kısa sürede karşılık veren ekibin ödüllendirileceğini bildirdi.

Sayfa Yükleniyor...