Fatma Çukur'un kızı Emine Çukur, annesinin guatr tedavisi gördüğünü ve rutin kontroller için sık sık Konya'daki özel bir hastaneye gittiğini söyledi. 

Yine rutin kontrol için gittikleri hastanede Opr. Dr. A.Ç'nin annesine aşırı kilolarından memnun olup olmadığını sorduğunu iddia eden Emine Çukur, ''Doktor, anneme ameliyatla bağırsakları kısalttıklarını, bu sayede sağlıklı bir şekilde zayıflandığını, çok sayıda benzer operasyon yaptığını ve hastaların memnun olduğunu anlatmış. Bu ameliyatı SGK'nın karşıladığını ve hiç para ödenmediğini söyleyerek annemi ikna etmiş'' diye konuştu. 

Annesinin ikna olması üzerine 25 Ocak 2011'de hastaneye gittiklerini ve tahlillerin yapılmasından bir gün sonra ameliyatın gerçekleştirildiğini iddia eden Emine Çukur, ameliyatı Opr. Dr. A.Ç'nin gerçekleştirdiğini, annesinin bağırsaklarının bağlanarak kısaltıldığını söyledi. 

"BİR SORUN OLDUĞUNU SÖYLEDİ ANCAK DOKTORLAR REDDETTİ"
Ameliyatın ardından bir hafta hastanede kaldıklarını dile getiren Emine Çukur, şunları kaydetti: 

''Sonra Karaman'a geldik. Annem Konya'da hastanede yatarken doktora ve hemşirelere bir sorun olduğunu sık sık söyledi ancak onlar her şeyin yolunda olduğunu belirtti. Annem hiç bir şey içmiyor, yemiyordu. Devamlı istifra ediyordu. Karaman'a geldiğimizde de bu sorun devam etti. Eve geldikten 3 gün sonra annemin şikayetleri artınca Karaman Devlet Hastanesine gittik. Buradan bizi tekrar ameliyatı yapan Konya'daki özel hastaneye gönderdiler. Özel hastanede doktor A.Ç'yi bulamadık. Başka bir doktor müdahale etti. Yapılan tüm müdahalelere rağmen annem 5 Şubat Cumartesi günü hayatını kaybetti. Annem göz göre göre öldü. Sorumluların cezalandırılmasını istiyorum.'' 

Eşini kaybeden Mehmet Ali Çukur da olayın şokunu yaşadıklarını belirterek, ''Eşim hayat doluydu. 109 kiloydu ancak aşırı kilolarını kafasına takmazdı. Nasıl olduysa böyle bir ameliyata ikna oldu. Ben eşimi, çocuklarım annelerini kaybetti. İnsanlar zayıflamak adına ölmesinler.'' 

Hastane yetkilileri ise konuyla ilgili açıklamada bulunmadı.