Zere'nin avukatı: Sevdiklerinin yanında ölecek

Kanser hastası Güler Zere’nin avukatı Oya Arslan, Adli Tıp’ın daha erken karar vermesi durumunda hastalığın bu kadar ilerlemeyebileceğini belirterek, “Seviniyoruz, ailesinin ve sevdiklerinin yanında ölecek'' dedi.

Anadolu Ajansı 05.11.2009 - 01:14

Adli Tıp’ın “af kapsamında olduğunu” raporladığı kanser hastası Güler Zere’nin avukatı Oya Aslan, infazın ertelenmesi için ilk başvuruyu 12 Mart’ta yaptıklarını, ancak asıl işlemlerin, ikinci başvuruyu yaptıkları 4 Haziran’dan sonra başladığını söyledi.


Adli Tıp Kurumu'nun, 16 Temmuz’da, Zere'nin infazının hastanede devam etmesi ve tedavisinin hastanede yapılması yönünde karar verdiğini belirten Aslan, Adli Tıp Kurumu Üçüncü İhtisas Kurulu'nun, Güler Zere'nin sağlık durumu nedeniyle af kapsamında olduğuna ilişkin kararına işaret ederek, ''3 ay içinde ne oldu da bu kararı verdiler?'' ifadesini kullandı.

Aslan, kendi taleplerinin cezanın ertelenmesi yönünde olmasına rağmen gelişmeyi ''cezanın ortadan kaldırılması'' olarak gördüklerini savunarak, bunun, Zere'nin durumunun kötüleşmesi ve kamuoyu baskısı sonucu alınan bir karar olduğunu öne sürdü.

Avukat Aslan, ''Dilerdik ki, süreç bu şekilde olmasaydı. 16 Temmuz’da bir karar verselerdi ve Zere'yi daha acısız, daha başka bir sonla, daha sağlıklı karşılasaydık. Doktorlar, hastalığın geri dönüşünün olmadığını söylüyorlar. O dönemde hastaneden çıksa belki hastalığı bu derece ilerlemeyecekti. Sadece şuna seviniyoruz; Güler Zere, ailesinin ve sevdiklerinin yanında ölecek'' diye konuştu.

Zere'nin hastalığının çözümünün sadece kemoterapide olmadığını, iyileşmesinde moralin de çok etkili olacağını düşündüklerini ifade eden Aslan, Zere'nin 3 ay önce ceza evinden çıkması durumunda belki iyileşme süreci gösterebileceğini sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...