Zeyid Aslan disiplin kuruluna sevk edildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, kadın gazetecilere yönelik sözleri nedeniyle AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın Başbakan'ın talimatıyla disiplin kuruluna sevk edildiğini söyledi.

12.07.2013 - 14:41

Zeyid Aslan disiplin kuruluna sevk edildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Çelik, Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği'nin (TMMOB) plan ve projelerde vize ve onay yetkisinin kaldırılmasına yönelik eleştirilere yanıt verdi.

Değişiklikle ilgili rahatsız olanların sendika ağalarında olduğu gibi oda ağaları olduğunu söyleyen Çelik, "Yetkilerine tırpan atılması söz konusu değildir. Keyfiliklere hukuk devletinde yer yoktur. 6 Nisan’da süreç başlatılmıştır bunu Gezi Parkı ile bağdaştırmak asılsızdır. İstediğiniz mühendislik, mimarlık bürosuna sorun yüzde 80-90’ı yaptığımızın doğru olduğunu söyleyecektir" dedi.

Çözüm sürecinin planlandığı şekilde sürdüğünü belirten Çelik, süreci zehirlemeye, sabote etmeye yönelik faaliyetler olduğunu söyledi.

ASLAN DİSİPLİN KURULU'NDA
AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın kadın gazetecilere yönelik sözlerini değerlendiren Çelik, miletvekilinin fotoğrafının çekilmesini doğru ve ahlaki bulmadığını dile getirdi. Çelik, "Aslan keşke böyle bir üslup ve dil kullanmasaydı" dedi.

Çelik, Aslan'ın Başbakan'ın talimatıyla disiplin kuruluna sevk edildiğini söyledi.

'SAVCILIĞIN ELİNDE 40 CD VAR'
Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybeden İsmail Korkmaz'ın ölümüne ilişkin görüntülerin silindiği iddialarını, "Savcılık bütün incelemeleri yapıyor. Şu anda savcılığın elinde 40 CD vardır. Bu CD'ler gerek Jandarma Kriminal'de gerekse diğer uzmanlar tarafından incelenmektedir" şeklinde değerlendirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...