Zeynep bebekten iyi haber

Hakkari Geçitli'de patlayan mayınla yaralanan bir yaşındaki Zeynep, beklenenden hızlı bir şekilde iyileşti. Zeynep bebek birkaç gün içinde taburcu olacak.

Haberler 05.10.2010 - 13:03

Zeynep bebekten iyi haber

Hakkari'nin Geçitli köyü yakınlarında 16 Eylül tarihinde bir minibüsün geçişi sırasında mayın patlatılmış ve saldırıda 9 kişi yaşamını yitirmişti. Patlamada yaralanan bir yaşındaki Zeynep Kurt, günler sonra gözlerini açabildi, bir yaşına tedavi gördüğü hastanede girdi ve Ajda Pekkan tarafından ziyaret e dildi.

Saldırıdan bu yana hastanede tedavi gören Zeynep bebekten müjdeli haberler geldi.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen, geçtiğimiz günlerde küçük bir operasyon geçiren Zeynep'in hızlı bir iyileşme gösterdiğini ifade etti.

Uzmanların yaptığı inceleme sonucunda plastik cerrahisi tedavisine dahi ihtiyaç kalmayacağının öngörüldüğünü dile getiren Özgen, şöyle konuştu:

''Zeynep beklenenden daha hızlı bir iyileşme gösteriyor. Son olarak küçük bir operasyon yapıldı. Bir hafta içinde taburcu edilmesini beklediğimiz Zeynep'in plastik cerrahi operasyonuna daha ihtiyaç duymayacağını düşünüyoruz. Uzmanların yaptığı incelemede bu sonuca varıldı.''

Sayfa Yükleniyor...