Zili uzun çalan postacıya dayak

Manisa'da mektup götürdüğü adreste zili fazla çalan postacının, ev sahibinden ve 3 zabıta arkadaşından dayak yediği iddia edildi.

NTV Haber 26.09.2009 - 18:17

1 yıldır PTT'de sözleşmeli olarak çalışan Erkan Açıkgöz, iadeli taahhütlü ihbarnameyi teslim etmek için Pamukkent Sitesi’ndeki bir daireye gitti.

Ümit Esendağ'ın dairesine giden postacı zili çalmaya başladı. Kapı açılmayınca şansını bir kez daha denedi yeniden zile bastı ancak yine kapıyı açan olmadı. Postacı, diğer işlerini tamamlamak için başka bir adrese yöneldi.

Bu sırada evsahibinin eşini balkondan gören postacı belki kapı açılır umuduyla bir kez daha evin kapısına gitti.

Açıkgöz, sonrasını şöyle anlattı:

“Kadın orada dedim, imzalı mektubunuz var kapıyı açın dedim bekledim açmadı. İkinciye vurdum yine ses yok, tam çıkarken zabıta memuru kafa attı, öteki şahıs geldi dövdü beni.

Postacı kıyafetim şapkam vardı, elimde mektuplar vardı. O halde dövdüler beni.”

POSTACILAR TEPKİLİ
Darp edilen postacıyı evinde ziyaret eden mesai arkadaşları tepkiliydi. Postacılar, arkadaşlarını darp edenlerin cezalandırılmasını istedi.

Postacı ise savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Sorumluların cezalandırılması için eylem yapan PTT çalışanları da genç postacıya destek için bir gün boyunca iş bıraktı.

ESENDAĞ DA POSTACIYI MAHKEMEYE VERİYOR
Postacıyı darp etttiği iddia edilen Manisa Belediyesi Trafik İşleri Müdürü Ümit Esendağ ise, zabıta memurlarının olaya karışmadığını savundu ve Erkan Açıkgöz'ün nerede çalıştığına dair kimlik göstermediğini iddia etti. Esendağ postacıyı ve PTT'yi mahkemeye vereceğini de söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...