Katliam yapmayı planladılar. Önce fırınlardaki, ardından otoparktaki, son olarak da üstlerine sarılı bombaları patlatacaklard.

İstanbul'da çökertilen DAEŞ hücresinin bombalı saldırıyı nasıl düzenleyeceğine ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı. 2'si kadın 4 terörist cumartesi günü Bayrampaşa'daki alışveriş merkezinin otoparkında yakalandı.

İstanbul polisinin operasyonu büyük bir saldırıyı önledi. 4 teröristin AVM'ye içi bomba dolu mikro dalga fırın soktukları tespit edildi.

Bu fırınlar alışveriş merkezinin emanet bölümünde ele geçirildi. Teröristler bir süre önce bir mağazadan aldıkları 4 fırını, bomba yükledikten sonra arıza olduğu bahanesiyle tekrar AVM'ye soktu. Fırınlar emanet bölümüne konuldu.

İddiaya göre ilk aşamada teröristler bu fırınlardaki bombaları uzaktan kumandayla patlatacaktı. Bu sırada herkes panikle dışarıya çıkacak, otoparka doğru gidecekti.

İkinci aşama otopaktaki otomobil ve motosiklete yerleştirilen bombaların patlatılması.

Son olarak da teröristler canlı bomba yeleklerini giyerek kalabalıkların içinde kendilerini havaya uçuracaktı.

4 teröristin Türkiye'deki bağlantıları araştırılıyor.. Birçok ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınanların sayısı 170'e yaklaştı.