"Zirveye canlı bağlanın..."

"İklim için gençlik girişimi"nin sizlere bir çağrısı var. Gelin Kopenhag'daki iklim zirvesine canlı bağlanın... Dünyanın geleceğiyle ilgili kararların alınacağı İklim Zirvesi bugün başlıyor. Liderler küresel ısınma gerçeğini kabul edip Kopenhag'da ilk kez bir araya gelecek. Zirveyi 'zırva' gören muhalif kesim de fikirlerini paylaşacak. Küresel ısınma, Kyoto protokolü ve zirve hakkında merak edilenler...

03.12.2009 - 14:08

"Zirveye canlı bağlanın..."

Çeşitli gençlik kuruluşları ve öğrenciler "İklim için gençlik girişimi" adı altında biraraya geldi. Girişim Kopenhag'daki İklim Zirvesi için şu çağrıda bulunuyor:


İklim İçin Gençlik Girişimi olarak önümüzdeki hafta Danimarka’nin Kopenhag kentinde başlayacak olan İklim Değişikliği Zirvesine uluslararası gençlik iklim hareketi içerisinden katılacağız. Dünyanın kaderiyle ilgili önemli kararların alınması beklenen ve iklim değişikliği meselesini her yerde gündeme taşıyacak bu zirve ile ilgili size bir teklifimiz var.

İklim İçin Gençlik Girişimi, 2 Degrees Derneği  ile işbirliği içinde Mass Dialogues (Kitle Diyalogları) etkinliğinin bir parçası. Bu çercevede Kopenhag’dan SKYPE üzerinden hiç bir ücret olmadan konferans ile canlı bağlantılar yapacağız. Mümkün oldukça Türkiye müzakerecilerini de bu canlı bağlantılara davet edeceğiz, böylelikle Türkiye’nin her neresinde olursanız olun, direk müzakerecilerimize soru sorabilecek ve görüşmelerin son dakika ayrıntılarını öğrenebileceksiniz.

Bunun için ihtiyacınız olan çok az sayıda şey var:
1 webcam’i olan bilgisayar
1 kulaklık mikrofon seti
Internet Bağlantısı
ve bir projektör ve motive bir grup genç! (ki en önemlisi sonuncusu)

Bu bağlantıları sınıfınıza, derneğinize, her nerede bir grup genç olarak toplanıyorsanız oraya yönelik olarak yapabiliriz. Hem böylece konferans ortamını görmüş olacak, birinci elden görüşmelerin gidişatı hakkında bilgilenmiş olacak ve sorularınızı direk muhattaplarına iletebileceksiniz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...