Zynga'da istifaların sonu gelmiyor

Sosyal medya oyun devi Zynga'dan son altı hafta içinde istifa eden yönetici sayısı 10’a yaklaştı.

11.09.2012 - 15:59

Zynga'da istifaların sonu gelmiyor

Ortağı olan Facebook’un halka arzda yaşadığı sorunların ardından kötü gidişe bir türlü dur diyemeyen Zynga, her ne kadar FarmVille 2 ile diğer yeni oyunlarını sunmuş olsa da şirket içindeki bunalımı henüz aşabilmiş değil. En son olarak şirketin pazarlama kurulu başkanı ve altyapısından sorumlu baş teknolojisi sorumlusu istifalarını verdi.

Pazarlama kurulu başkanı Jeff Karp’ın istifası ABD Menkul Kıymetler Borsasına iletilirken, Baş teknolojisi sorumlusu Allan Leinwand, LinkedIn sayfasından yaptığı açıklamada, cloud hizmeti sunan ServiceNow şirketine geçerek burada aynı pozisyonda görev alacağını belirtti.

Karp’ın istifası, Zynga’nın eski operasyon direktörü John Schappert’ın istifasından bir ay sonra geldi. Schappert, şirket içinde gidilen yeniden yapılanma süresince oyun bölümünün başkanlığına geitirildikten sonra istifasını vermişti. Karp, Zynga’da henüz bir buçuk yılını doldurmamıştı. Schappert ve Karp, Zynga’da çalışmaya başlamadan önce EA firmasında uzun yıllar görev almıştı.

HİSSELER DİBİ GÖRDÜ
Schappert’ın yanı sıra son bir ay içinde Zynga’dan ayrılan isimlerden bir diğeri de şirketin yenilik geliştirilmesinden sorumlu yöneticisi Mike Verdu oldu. Verdu, geçtiğimiz ay Zynga’nın da yatırım desteğini alacak bir sosyal medya oyun şirketi kuracağını açıkladı.

Bir ay içinde Zynga’dan ayrılan dört ismin yanı sıra, şirketin eski mobil bölümü başkanı Ya-Bing Chu ve genel yöneticilerinden Jeremy Strauser’de istifalarını vermişti. Temmuz ayında ise Mafia Wars 2 oyununun genel yönetmeni Erik Bethke ve CityVille genel yöneticisi Alan Patmore Zynga’dan ayrılmıştı.

Zynga’nın hisseleri, halka arz edildiği Aralık 2011’den bu yana yüzde 40’tan fazla düşüş yaşadı. Şirketin hisseleri dün Nasdaq borsasının kapanışında 2.66 dolara kadar geriledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...