Çeçenistan Cumhurbaşkanı Kadirov'dan "Ukrayna'dayım" paylaşımı

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Kadirov, Ukrayna topraklarında olduğunu açıkladı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kiev yönetimini tehdit eden Kadirov, "Fazla zamanınız yok. Defalarca önerdiğim gibi, vazgeçip yanımızda dursanız iyi olur, yoksa sonunuz gelecek" dedi.

Haberler - İHA - AP 14.03.2022 - 04:46

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Kadirov'dan "Ukrayna'dayım" paylaşımı

'ya yönelik saldırısında 'nın yanında yer alan Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, Ukrayna topraklarında bulunduğunu duyurdu.

Saldırıların ilk gününden beri Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e desteğini ifade eden Kadirov, binlerce Çeçen askeri Ukrayna'ya gönderdi.

Ukrayna istihbaratının geçtiğimiz günlerde Kadirov'un Ukrayna'da olabileceğini açıklamasının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Kadirov, Ukrayna topraklarında bulunduğunu açıkladı.

Çeçenistan askerleri ile toplantı yaptığı anlara dair görüntüleri de paylaşan Kadirov açıklamasında, Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) ile de alay etti.

Kadirov, "Zekanız bozuk. Görüntüde Gostomel'deyiz. Geçen gün siz Kiev Nazilerinden yaklaşık 20 km uzaktaydık ve şu anda daha da yakınlaştık ve tahmin edin ne kadar yakınlaştık? SBU istihbarat servisiniz nasıl çalışacağını hiç bilmiyor. Görünüşe göre yabancı eğitmenler ve askeri danışmanlar size modası geçmiş bir yöntemle öğretmişler" dedi.

Açıklamasının devamında Kiev yönetimini de tehdit eden Kadirov, "Bir an için rahatlayabilirsiniz, çünkü bizi aramanıza gerek yok. Sizi kendimiz bulacağız. Ama fazla zamanınız yok. Defalarca önerdiğim gibi, vazgeçip yanımızda dursanız iyi olur, yoksa sonunuz gelecek. Teklif hala geçerli. Ama uzun sürmez" diye konuştu.

ÇEÇEN KONVOYUNUN SONU GÖRÜNMÜYOR

Sayfa Yükleniyor...